• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022
Інфо ПС

Українці, ви при своєму розумі взагалі?!

 

Скільки я про це не думаю, я все одно не можу зрозуміти – ось цієї істерики з приводу того, що “к нам не пустят российских артистов”. Ну не пустять, нехай навіть демократично налаштованих – і що вам з того? Ну уявіть собі, що Росія напала не на Україну, а на Польщу, окупувала не Донецьк, а Ельблонг. І раптом на тлі пропозицій вимагати від гастролерів визнання факту окупації території Польщі починається істерика – жах, до нас не пустять наших улюблених російських артистів! Як жити!

Можливе таке? Та ні, звичайно. Російські артисти мало кого цікавлять в Польщі. В Німеччині. У Франції. У балтійських країнах або Ізраїлі вони виступають для місцевих російськомовних діаспор, грають роль ностальгічних самоварів за тверду валюту. А у нас?
А у нас вся ця істерика – свідоцтво того, що величезна частина громадян, яка до того ж вважається патріотичною, все ще живе – і хоче жити – в радянській цивілізації. І не українська, не європейська культура для неї своя, а московська. Тільки вона хоче, щоб московські майстри культури любили Україну. І тому кожного разу розчаровується. Ах, нас не любить Табаков! Ах, нас не любить Гафт! Якщо нас розлюбить Алла Пугачова – це вже точно крах!
Так що ж ви тут будуєте – Україну або поліпшену Росію, для якої будуть співати Гребенщиков або Макаревич? Ви все ж таки визначтеся, друзі мої. Якщо ви хочете поліпшену Росію – тоді зрозумійте тих росіян, які говорять, що Україна – це вигадка. Що потрібно тільки замінити Порошенка на Медведчука – і всі проблеми зникнуть. А для вас, може, зникнуть проблеми якщо Путіна замінити, наприклад, Явлінським?putin-nf-kyliah

Ну ось якщо президент Росії буде родом зі Львова – що заважає приєднатися до Росії областями? І російські артисти виступатимуть в кожному місті, і Крим буде знову наш – в сенсі спільний? Не хочете? Але що вам заважає? Що відрізняє вас від ваших сусідів, якщо мова у вас – спільна, культурні інтереси – спільні і навіть Табаков – один на всіх? Тільки те, що ви вирішили, що в Європі жити вигідніше, а вони думають, що вигідніше – це коли продаєш свою нафту? Ось і всі розбіжності?

25 років поспіль я не втомлююсть говорити вам одне і те ж: маєте вирішити, українці ви чи ні. Є у вас своя культура чи ні. Є у вас своя мова чи ні. Є у вас своя гордість чи ні. Не шукайте хорошого чужого пана. Хороший – все одно чужий.
На відміну від багатьох любителів московської естради я прожив в Росії половину життя. Я не соромлюся говорити російською мовою. Я не кричу, що я зневажаю Росію, як багато хто з “патріотів”, що відстоюють права гастролерів. Я люблю російський живопис, поезію, театр, музику. Люблю Ярославль і Великий Новгород. Я – російський філолог. Я закінчив Московський університет. Але тільки вся ця культура – чужа для мене. Просто так сталося. Просто я – не росіянин. І те ж саме я можу написати про італійську, французьку, польську, угорську, японську цивілізації. Я народився євреєм в Україні. Шолом-Алейхем, може бути, не такий великий, як Толстой – але він мене розуміє. Шевченко, може, поступається Гете – але я його розумію. І тих, для кого він писав, теж. Це ж так просто.
Коли ви навчитеся ставитися до російської культури – і вже тим більше до вульгарної російської “попси” як до чужої – перед вами відкриється величезний світ. Світ чужих культур і світ своєї культури. Втім, я вже не вірю, що ви навчитеся. Більшість з вас так і помре під московські пісні і з образою на Росію, яка не захотіла визнавати ваше право бути європейцями і залишатися в “русском мире” одночасно.
Спробуйте хоча б навчити цьому своїх дітей. У вас обов’язково вийде. У моїх батьків, як бачите, вийшло.

ххх

Какой ужас! К нам не приедут Макаревич с Гребенщиковым! Как жить! Вы в своем уме вообще? Если люди боятся письменно осудить нарушение их страной международного права, то они могут просто сюда не ездить. Или – туда не ездить. Марлен Дитрих не ездила в Рейх. Она выступала перед американскими войсками, а не перед немецкой публикой. (Kateryna Lypa: Не можу втриматися, коли згадують Марлен Дітріх! Співала на передовій за будь-якої погоди і ситуації, обморозила руки в Арденнах (потім все життя комплексувала). І не боялась, коли німці обзивали її зрадницею.)ditrih

Поэтому она – Марлен Дитрих. Гордость Германии. Российских приспособленцев и полуприспособленцев это не ждет.
Если бы закон составлял я – то это вообще был бы другой закон – закон об информационной безопасности, по которому на время проведения АТО гастроли граждан Российской Федерации, трансляция российских телеканалов и прочий обмен в культурной сфере был бы приостановлен. А там посмотрим.

                                     Vitaly Portnikov

Жовтень07/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України