• Сьогодні: Понеділок, 8 Березня, 2021
Інфо ПС

УКРАЇНСЬКА ЖУРНАЛІСТИКА Є СЕРВІСНОЮ ЖУРНАЛІСТИКОЮ      

У випадку із журналістикою йдеться про перебування в постійному стані загострення. Якщо людина не має до цього імунітету, вона дуже швидко перегорає та перетворюється в рутинного журналіста, який просто ковзає поверхнею, відтворюючи дійсність без аналізу й намагання її зрозуміти. У таке тупе віддзеркалення пішла вся українська журналістика. Хоча буває ще гірше, адже дехто взагалі займається спотворенням.

       Наразі українська журналістика є сервісною журналістикою, яка обслуговує в першу чергу капітал власника, у другу чергу політичні інтереси. Вона зупинилася на сервісній функції і, найімовірніше, далі не піде, тому що вона — найбільш вигідна й меркантильна, грішми обґрунтована функція. У принципі, я завжди себе відчуваю на руїнах своєї професії.
       Наша журналістика повністю перетворилася в токсичне середовище, яке зомбує або плебеїзує глядача до такої міри, аби він став легкою здобиччю для політиків. З іншого боку, політика в нас — це різновид хижацтва. Це навіть не приховують, навпаки цинічно стібаються з народу.

        Наша журналістика, у якому б форматі вона не була, повністю перейшла в розряд медіапроституції. Ба більше, у нас у кадрі дуже дешеві медіапроститутки. Їхня робота нагадує вишукане оральне мистецтво задовольняти всіх, і вони собі на цьому зуби з’їли.
        Усім нормальним людям я б радив повністю вимкнути себе із цього зомбоящика. Тоді світ навколо буде набагато здоровішим і цікавішим. Якщо ж орієнтуватися на той порядок денний, який суспільству задає зомбоящик, то це є нічим іншим, як життям у гноївці, яка триває вже більше 20 років. Оскільки аномалія стала нормою та імунітет до неї не виникає через звичку, у глядача немає антитіл, які могли б виявити, що це аномалія. На це є негласна згода невимогливого й беспринципного споживацького сегменту, тобто глядачів і тих, хто створює цей контент. Це замкнуте коло, з якого треба вийти в рішучий вольовий спосіб. Хто хоче, той виходить, а хто хоче, там і залишається. Йому світить болотне сонце, співають болотні пташки і все в них там дуже добре.

Остап ДРОЗДОВ

Листопад21/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України