• Сьогодні: Неділя, 11 Квітня, 2021
Інфо ПС

УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНІСТЬ У РІЗНИХ ФОРМАХ ІСНУВАЛА УВЕСЬ ПЕРІОД НАШОЇ ПИСЕМНОЇ ІСТОРІЇ

Велике князівство Київське існувало до 1470 року. Не було ніяких «багатьох століть української бездержавності».

      Багато часу все робилося для того, щоб в українців склалося стійке уявлення, що наша середньовічна історія завершується у 1240 році, із захопленням Києва ордами Батия. Потім — три століття невідомо чого, зрештою незрозуміло звідки з’являються козаки, і ніби історія відновлює свій хід.

      На щастя, потихеньку ми відновлюємо свою справжню історію та заповнюємо штучно створені «пробіли» у три століття.

      Наприклад, Велике князівство Київське існувало аж до 1470 року, тобто пережило навалу Батия аж на 230 років.

На зображенні — останній Великий князь Київський Семен Олелькович. Похований в Києві у Печерській Лаврі

      Семен Олелькович — останній великий князь Київський. За його правління Велике князівство Київське поширювало свою владу не лише на сам Київ, а на сучасне Правобережжя, Сіверщину і Лівобережжя аж до річки Самари. По-суті, його кордони співпадали з кордонами Київської землі часів Володимира Великого і Ярослава Мудрого. Карбувалася власна монета, було своє військо, яке успішно охороняло кордони, князь тримав резиденцію у київському замку. Так, у Києві був свій замок.

       Велике князівство Київське, яке існувало до 1470 року — це теж «період бездержавності», як нас хоче переконати імперська та власна меншовартісно-страждальницька історіографія?

       Це наша спадщина, наш державний досвід і наші політичні інституції.

       Не було ніяких «багатьох століть української бездержавності». Українська державність у різних формах існувала увесь період нашої писемної історії. Єдине століття повної бездержавності — століття ХІХ, і завершилося воно вибухом національного відродження і створенням модерної та соборної української держави.

 Андрій ІЛЛЄНКО

Серпень04/ 2020

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України