Оксана Линів належить до трійки найкращих жінок-диригентів світу.
Українська диригент Оксана Линів призначена головним диригентом Опери Граца і філармонійного оркестру цього ж австрійського міста. Контракт почнеться в сезоні 2017/18 і триватиме до сезону 2019/20 включно.
Про це повідомляє прес-служба австрійського театру.
Оксана Линів народилася на Львівщині у місті Броди. Її батько – керівник народної хорової капели «Боян» м. Броди Ярослав Линів. Спочатку Оксана навчалася у школі при Львівському державному музичному училищі імені Людкевича, а потім у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка у класі Богдана Дашака, диригента Львівської опери. Після успішної участі у Міжнародному диригентському конкурсі імені Малера Оксана Линів стала асистенткою диригента Нота при Бамбергській філармонії і навчалася в аспірантурі у вищій школі музики «Карл Марія фон Вебера» у Дрездені.
У 2004 році вона стала фіналісткою Міжнародного диригентського конкурсу імені Ґустава Малера в Німеччині. Опісля цього Линів опинилась під дуже сильним фокусом уваги з боку європейських музичних кіл.
Тривалий час була помічником диригента Одеської опери. У Баварській державній опері Оксана Линів працювала помічником генерального музичного директора цього оперного театру Кирила Петренка кілька сезонів поспіль.
За підсумками 2015 року її було визнано найкращим диригентом Баварської державної опери у номінації «Класична музика».
Паралельно з цією роботою Оксана Линів працює як запрошений диригент у різних театрах Європи.
Також Оксана має багато проектів на відомому Мюнхенському оперному фестивалі.
Оксана Линів стверджує, що зараз такий час, коли «ти можеш бути ким-завгодно, звідки-завгодно і при цьому досягти будь-яких висот». Усе залежить тільки від здібностей, працездатності, професіоналізму, відданості роботі та бажання постійно ставати кращим.
Інтерес до музики загалом, і до класичної музики, зокрема, нестримно зростає. Концертними майданчиками стають цехи закритих підприємств, соляні шахти, старі депо – найхимерніші місця, в яких можна слухати живий оркестр. На таких концертах завжди аншлаги. Головне, доносити класику кожному новому поколінню, вважає Оксана Линів.
Такий проект у грудні 2016 року Линів привозила до Львова.
Оксана Линів просуває українську класичну музику і твори українських композиторів у світі. І це зміцнює «культурний щит» над Україною, оскільки право «культурних націй» на суверенну державу та незалежність ніхто не піддає сумніву.
Повідомляє: Стрий.net
riter
5 років томуПишаємось!!!)