• Сьогодні: Середа, 8 Грудня, 2021
Інфо ПС

УКРАЇНА ВИТРАЧАЄ НА ПІДТРИМКУ НЕБЕЗПЕЧНОЇ ​​ДЛЯ ЛЮДИНИ ТРАДИЦІЙНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ БІЛЬШЕ ПОЛОВИНИ ВВП

          Властивість людського мозку така, що він вважає за краще фокусуватися на великих катастрофах, а не на безлічі дрібних аварій. Наприклад, багато хто не ризикує подорожувати літаками, але не боїться їздити на автомобілі, хоча рівень небезпеки не можна порівняти – в авіакатастрофах гине в 5000 разів менше людей, ніж в автомобільних аваріях. Наприклад, у 2019 році в світі відбулося 20 авіакатастроф, в яких загинуло 283 особи, в той час як в ДТП щорічно гине понад 1,2 мільйона чоловік.

          Якщо уявити собі, що у нас є містечко з населенням 27 000 чоловік, які отримують енергію з вугілля, то щороку 25 із жителів помирали б передчасно від впливу забрудненого повітря. Якби вони отримували енергію з нафти, 18 з них вмирали б щорічно завчасно, а якщо з природного газу, то троє. В той же час, аби передчасно помер хоча б один житель при видобутку енергії з урану, має пройти від 14 до 100 років.

           Якщо вираховувати кількість жертв на 1 терават виробленої енергії, то вийде, що 1 ТВт енергії, виробленої з кам’яного вугілля, коштував життя 161 шахтареві, який загинув, щоб це вугілля добути. Ці дані обчислюються на основі середнього арифметичного: наприклад, у Китаї за 1 ТВт теплової енергії гине 278 осіб, а в США – 15.

          «Ціна крові» за один терават енергії, виробленої ГЕС, становить 1,4 людини в цілому по світу і включає всіх жертв аварій на гідроелектростанціях. Наприклад, прорив греблі в Китаї викликав загибель понад 170 тисяч осіб відразу.

          Що ж стосується атомної енергетики, то тут ця цифра, навіть з урахуванням аварій в Чорнобилі і на Фукусімі, становить всього 0,04%.

          На жаль, в рейтингу країн із найвищим рівнем дотацій для викопного палива в процентному відношенні до ВВП Україна посідає перше місце. Тут витрачається на підтримку шкідливої ​​для довкілля традиційної енергетики більше половини ВВП. Зокрема, 49% йде на вугільну промисловість і 8% – в газову.

          Довідка: сьогодні в світі діє 441 енергетичний ядерний реактор загальною потужністю 374,692 ГВт, а будується ще 44.

Viktor Leshyk

Жовтень21/ 2021

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України