• Сьогодні: Субота, 23 Січня, 2021
Інфо ПС

УКРАЇНА НЕЗНАНА-2: НАВКОЛО БОБРИНЦЯ


     Тут недавно від влади пішла вказівка: шукайте магніти для туристичного бізнесу в Україні. Насправді вся Україна – це суцільний туристичний магніт. Просто нікому і ніколи за єгиптами-турціями роздивитися і показати.


     У самому географічному центрі сучасної України є місце, що могло б стати Меккою для паломництва для всіх політиків лівої орієнтації на планеті Земля. Цього чоловіка переконанані ліваки (заспокойтесь – я не з їхнього числа  🙂 знають навіть більше, аніж Леніна чи Сталіна, та навіть більше Мао Цзедуна… Книгами Льва Давидовича Бронштейна зачитуються і зараз професори і студенти провідних західних університетів, його цитують у програмних документах соціал-демократи Європи, революціонери його вчення вважають альтернативою сучасному капіталізму…
     Саме тут у маленькому селі Янівка поблизу (23 км) старовинного козацього містечка Бобринець і народився майбутній вождь світового пролетаріату Лев Троцький у сім’ї вихідця із селянської Полтавщини, орендатора, а згодом і землевласника Давида Леонтієвича Бронштейна. Батько Троцького все життя говорив… українською мовою. Ось як про це у своїх мемуарах писав згодом Лев Троцький: “Я грошей не люблю, – говорил он мне позже, как бы оправдывая свою прижимистость, но “я не люблю, коли грошей треба, а їх нема”. Он говорил неправильно, на смеси русского и украинского, с преобладанием украинского.”

У містечку Бобринець малограмотному Давиду Леонтійовичу належали десятки магазинів і лавок. Але славиться це містечко ще й тим, що саме тут фундатори українського театру брати Тобілевичі, Садовський, Кропивницький заснували свій перший аматорський театральний гурток. Знали про це?

Кропивницький, як і Троцький, народився поблизу Бобринця у селі Бежбайраки.  Саме тут треба відзначати День театру, а не в центрі Києва. Хоч іноді.

Viktor Leshyk

Червень21/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України