• Сьогодні: Субота, 23 Січня, 2021
Інфо ПС

УКРАЇНА НЕЗНАНА-10: БЛЕФ І ПРОПАГАНДА

       У середині 19 століття у Європі стався феноменальний вибух національної свідомості людей, що до цього об’єднувалися на релігійній основі чи за ознакою підданства. Історики назвали цей феномен “Весною народів“. Навіть старі монархії розуміли, що цей процес неможливо зупинити.

       Національностям, що складали собою імперії, надавалося право обирати і обиратися до парламенту. Відкривалися школи з національною мовою викладання, виходила періодика і засновувалися партії, покликані захищати національні інтереси. Власне, відтоді ознакою національності і нації стали мова і територія, на якій живуть люди, що спілкуються єдиною мовою, мають спільне історичне минуле. А вже після 1-світової війни, коли основні європейські імперії розсипалися, цей принцип став універсальним при утворенні національних держав і при міжнародному визнанні цих держав. Навіть уряд Леніна-Троцького-Сталіна на початку поділяв цей підхід – чия мова, яке населення складає більшість, того й територія. У рамках цієї концепції, коли вже Сталін торгувався з Гітлером, Черчілем, Рузвельтом, червоний диктатор постійно нагадував про права того ж українського народу:
– на об’єднання в рамках свого державного утворення в рамках СРСР (офіційна аргументація для договору Молотова-Рібентропа, матеріали Ялтинської і Потсдамської конференції);
– право на природні ресурси (листування від осені 1939 року Молотова і Рібентропа щодо нафти у Прикарпатті);
– право на представництво у міжнародних інституціях (УРСР – одночасно з СРСР засновниця ООН).

        Сталін в експортному варіанті (на західних кордонах СРСР) був палким прибічником права українського народу на землі, де споконвіку жили українці. А от у внутрішній політиці – на східних українських землях – відгризалося на користь РСФСР все, що вважали за потрібне, без огляду на те, а хто ж століттями населяв ті землі.

        Для більш детального і аргументованого утвердження вище написаного пропоную ознайомитися з вкрай цікавою публікацією Валентина Хохлова на Каспаров.ру. Навіть той, хто ще сумнівався, переконається – слова Путіна про якісь подарунки Росії українцям не що інше, як блеф і пропаганда.

 

Viktor Leshyk

Липень02/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України