• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

У Південній Кореї суд заарештував керівника Samsung за підозрою в корупції

Арешт Лі Чже Йона відбувся з другої спроби, адже у січні 2017 року суд відмовив прокуратурі в цьому. Тепер суд вирішив, що підстави для арешту керівника Samsung є вагомими, пише DW.

Суд у столиці Південної Кореї в п’ятницю, 17 лютого, заарештував віце-президента та фактичного керівника корпорації Samsung Лі Чже Йона через корупційний скандал, пов’язаний із президенткою країни Пак Кин Хє, який призвів до її відсторонення від посади.

48-річного Лі Чже Йона взяли під варту в пенітенціарному центрі Сеула, у якому він очікував на вирок суду. Як повідомляє агентство Reuters із посиланням на представника в’язниці, керівник Samsung утримується в одиночній камері.

Тепер прокуратура має десять днів, щоб висунути обвинувачення Лі Чже Йону, хоча вона має право вимагати продовжити термін тримання його під вартою. Після висунення обвинувачень суд має розглянути питання про арешт Лі Чже Йона на три місяці.

Тим часом у корпорації Samsung зазначили, що поки не визначилися стосовно того, чи буде оскаржений арешт Лі Чже Йона та чи буде його захист намагатися змінити обмежувальний захід на грошову заставу.

     Хабарі подрузі президентки

Прокуратура проводить розслідування стосовно керівництва Samsung, якому закидають надання хабарів Цой Сун Сіль, яка вважалася однією з наближених до президентки Пак Кин Хє осіб, а також є головною фігуранткою корупційного скандалу. За даними прокуратури, Samsung здійснював фінансування фондів, які належали подрузі глави держави, в обсязі 43 мільярдів вон (близько 37 мільйонів доларів США) нібито в обмін на політичну підтримку суперечливого злиття двох дочірніх підприємств компанії. Пак Кин Хє, Цой Сун Сіль та Лі Чже Йон усі звинувачення на їхню адресу відкидають.

На початку грудня 2016 року парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президентки Пак Кин Хє. Вона була відсторонена від посади на період розгляду справи у конституційному суді, який повинен винести вердикт щодо рішення депутатів.

Лютий17/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України