Ми сміємося, що москалі вшановують одного із визначних катів своїх – Івана Грозного. А знаєте, а мені не смішно. Бо ми з москалями пройшли разом страшну школу самознищення.
Я учора стояв на місці древньої фортеці Тустань і думав: гаразд, тут монголи з татарами зупинилися, але ж все одно століттями місцеві князі і королі їздили в Орду за ярликом, який давав їм право і зобов’язував дерти три шкіри зі СВОГО народу.
Це найстрашніше – і в ментальності москалів і в ментальності, так званої, української влади закладено – свого можна обдурювати, грабувати і вбивати… Це абсолютно азійській спосіб поневолення. Без поваги влади до своєї людності, без поваги людей до своєї влади, без взаємної поваги межи своїми людьми – ми такі ж самі, як московити, бо вихователі у нас були однакові.
Віктор Лешик