• Сьогодні: Вівторок, 11 Травня, 2021
Інфо ПС

У ЛЮДСТВА ЩЕ Є ШАНС…

Згідно з доповіддю Міжурядової групи експертів по зміні клімату (МГЕЗК), проблему глобальних змін клімату більше не можна відкладати на потім. Діяти треба прямо зараз – інакше непоправної шкоди для екосистем планети може бути завдано вже до 2030-го року, тобто через 12 років.

“В Паризькій угоді поставлена мета утримати глобальне підвищення середніх температур на рівні 1,5 градуси Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем. Проте людство впевнено рухається до позначки в 3 градуси“, – йдеться в повідомленні BBC.

У доповіді наголошується, що щоб утриматися в заявлених рамках, потрібні швидкі, масштабні і безпрецедентні зміни у всіх аспектах життя суспільства. Це буде коштувати дуже і дуже дорого. Проте все ще можливо.

Крім того, людству необхідно кардинально переглянути принципи землекористування, сільського господарства, містобудування та промисловості в цілому.

“Кардинальні зміни повинні статися у житті кожного з нас. Нам доведеться споживати значно менше м’яса, масла, сиру і молока, а також інших продуктів тваринного походження, повністю перейти на електричні автомобілі, практично відмовитися від подорожей  повітрям“, – йдеться в повідомленні.

Щоб утриматися у визначених рамках  і повністю реформувати енергетичну систему, потрібно приблизно 2,5% від сукупного світового ВВП або в абсолютних цифрах – по 2,4 трлн доларів щорічно протягом 20 років. І навіть у разі, якщо ці гроші знайдуться, людству доведеться придумати додаткові способи витягувати з атмосфери надлишки парникових газів і навічно захоронювати їх під землею.

Жовтень30/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України