• Сьогодні: Понеділок, 18 Січня, 2021
Інфо ПС

ЦЯ ЛЮДИНА НЕ ЛИШЕ ЗАСНУВАЛА ЗНАМЕНИТИЙ МИРГОРОДСЬКИЙ КУРОРТ, А Й ВІДКРИЛА ВЛАСНИЙ СЕКРЕТ ДОВГОЛІТТЯ

Коли у 1911 році Іван Андрійович Зубковський повернувся на свою батьківщину, йому вже було 63 роки. Мав чин генерал-майора медицини і приїхав, власне, доживати на заслуженій пенсії.

Однак мав вроджений темперамент допитливого і активного громадянина. Він на пенсії взявся допомогти землякам вирішити проблему з питною водою, якої завжди у Миргороді не вистачало, особливо у посушливі роки. Було за його ініціативою пробурено артезіанську свердловину. Селяни на власний розсуд стали її споживати, у тому числі і приймали купіль з цієї води. І помітили дивні властивості – вода допомогала тим, хто мав захворюванння спини, ніг, кісток взагалі.

Лікар Зубковський за власний кошт відібрав проби води і відіслав у кращі лабораторії Росії для висновку. І дві лабораторії, незалежно одна від одної, підтвердили унікальні цілющі властивості миргородської мінералки. Вони уподібнили її знаменитій уже на той час воді Баден-Бадена.

Знову ж таки за свій кошт генерал Зубковський облаштував першу водолікарню і став приймати хворих.   Прожив Іван Андрійович 85 років, що у час після світової і громадянських воєн було непросто. Але то був його рецепт довголіття – служіння добру не має вікових обмежень.

Віктор ЛЕШИК, журналіст

На світлинах:
1)портрет Зубковського роботи ще однієї чудової людини – художника Анатолія Шкурка 

2)вдячні земляки поставили пам”ятник лікарю на місці першої водолікарні

Грудень02/ 2018

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України