• Сьогодні: Субота, Листопад 16, 2019
Інфо ПС

ЦЯ ДЕРЖАВА ЗОВСІМ НЕ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ…

Це якщо глибоко копати. То головна розбіжність у підходах до існування української держави у відповіді на запитання: ця держава для кого?


– Ну, звісно, ж для громадян України, – скаже той, хто прочитав Конституцію.
Тобто для всіх, що мають просто папір під назвою український паспорт. І все. Немає значення, чи платиш ти податки, чи народився у цій країні чи купив громадянство, чи говориш мовою цієї держави, чи плюєш на її культуру й історію, чи захищав ти цю країну зі зброєю в руках чи пропетляв, коли тебе кликали виконати свій обов’язок…

Тобто це держава зовсім не для українців, як дехто любить лякати. Зовсім ні.

Це держава для зібрання егоїстів, яким, згідно із діючими законами і практикою їхнього виконання, глибоко плювати на сьогоднішній і завтрашній день української республіки.
Чи є шанс, що станеться диво, і з якоїсь причини, уся ця різнолика, різноспрямована егоїстична маса споживачів раптом стане політичною нацією? Жодного.

І це показали останні п’ять років, коли північний сусід чітко і недвозначно сказав: мої ті, хто говорить «порускі»… І мільйони людей з паспортом України, муркаючи гімн України, і далі говорять російською.

У цьому не було б нічого поганого, якби сусід чітко і безкомпромісно (і не одноразово) не заявляв: «вєздє, гдє гаварят по-рускі, будєт рускоє государство». Не грузинська, чи молдовська, чи українська – російська держава.
То ще хтось вірить у те, що, коли скласти сотні деталей на ковдру і довго підкидати – трясти, сам по собі – еволюційно збереться комп’ютер?

 

Віктор ЛЕШИК

Жовтень14/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України