• Сьогодні: Четвер, 22 Жовтня, 2020
Інфо ПС

ЦЕ НАВІТЬ НЕ ПИТАННЯ ЗДОРОВ’Я ВЕТЕРАНІВ, ЦЕ – ГАНЬБА ДЕРЖАВИ

         Людяність суспільства вимірюється ставленням до інвалідів». Продовжуючи думку, якщо не помиляюсь, римського єрарха, можна сказати, що повага до захисників Батьківщини – вимірюється ставленням держави до інвалідів війни, які віддали своє здоров’я, захищаючи цю країну.

Супроводжуючи судові справи по виплатах інвалідам війни, я дивуюся з якою завзятістю держава, в особі Міністерства оборони, намагається відібрати ті «копійчані» виплати в бійців. Та навіть програвши всі три інстанції, МО робить все, щоб виплати затримати. І аргументи представники Міноборони наводять, які не просто дивують, а й лякають: «Міністерство оборони України фінансується з Державного бюджету, а видатків на зазначені виплати не передбачено», «виплата цих коштів може бути здійснена лише після додаткового фінансування з Державного бюджету, що на даний час не передбачено, або з видатків, передбачених на оборону України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, що призведе до негативних наслідків в умовах особливого періоду, який діє в країні.», «Міністерство оборони перебуває у важкому фінансовому становищі…».

           Міністерство оборони УкраїниОфіс Президента УкраїниУрядовий портал, депутати ви не передбачили коштів на соціальні виплати інвалідам війни? Ви не знаєте кількості інвалідів війни і що ця кількість щодня геометрично збільшується? Якщо Міноборони перебуває у важкому фінансовому становищі, то хіба не потрібно негайно скликати РНБО і порушувати це питання…. Та я певен, що представники Міноборони лукавлять, певен, що затримок зарплат, премій для себе у них немає.
Так, ветерани не звикли скиглити. Попри інвалідності, в кого ноги руки цілі, працюють. Але ці воїни, яким у 2014 році було 20 років, а зараз, відповідно, 26 й близько не знають, що їх чекає через 10, 15, 20 років. Молодий організм ще вперто не хоче помічати залишених в тілі осколків, головний мозок «переварює» численні контузії, лиш інколи нагадує про себе раптовою кровотечею чи втратою свідомості, здорова права рука ще витягує навантаження за ліву, яка все менше й менше згинається через пошкоджений нерв… І коли МО “по самі яйця” занурилося в тяжби з інвалідами війни – це навіть не питання здоров’я ветеранів, це ганьба держави. Коли хлопців треба було вкласти в землю, щоб кров’ю і втратами сколихнути ситу Європу та стримати окупанта – бійці відстрочки не просили!
Шкода, що держава так і не спромоглася визнати, що людина, її життя і здоров’я – є найвищою цінністю.

Р.S. До речі, дякую нашим суддям, які справедливо (як казав один суддя – повір, Василю, Господь все бачить) розглядають ці справи і адекватно реагують на «прохання» МО про відстрочки виконання рішення судів по соцвиплатах. Загалом МО програє практично всі суди, хоча знаходить кошти на армію юристів та судові витрати. Принаймні за минулий рік – всі рішення перших, других, третіх судових інстанцій були винесені на користь бійців. («Програно» дві справи (хоча я вважаю, що морально виграні) – там хлопці прикинулися, що вони воювали та стали інвалідами. Але псевдоінваліди і псевдоУБД – це окреме питання).

 

Василь Нагорний

Лютий10/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України