• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ТЕНДЕРНИЙ «ПШИК»

Газові страждання шкільного директора і освіти загалом

Щоб установи освіти не залишилися без газу на початку наступного року (а їх у нас із потребою тендеру аж 7), довелось уже розпочати тендер по закупівлі газу за процедурою відкритих торгів. Розпочали ще 9 листопада, адже від початку до завершення проходить щонайменше 30 календарних днів. За законодавством можна розпочинати на так звану очікувану вартість. Тут треба пригадати, що з жовтня 2015 р. діє Закон України “Про ринок природного газу”. А це означає, що трубами ПАТ “Львівгаз” може транспортуватися газ будь-якої іншої структури, не лише ТзОВ “Львівгаззбут” – дочірнє підприємство ПАТ “Львівгаз”, що продає газ як товар.

Розпочали із розрахунковою ціною 8487,8 грн. за 1000 куб м газу. Не пройшло й два дні, як довелося вносити зміни у тендерну документацію, оскільки моніторингова ціна газу вже складала 8555,80 грн. От вам і єдина ціна, пане Гройсман! По двох установах торги пройшли успішно, тобто відбувся аукціон. Коли відкрилися назви учасників, із здивуванням виявив, що серед них немає ТЗоВ “Львівгаззбут”. Перемогла зовсім інша фірма. І хоча економія незначна – всього 2 тис. грн на очікувану вартість, але формально тендер завершився. Документи в переможця в порядку. Відмовити йому у підписанні договору немає законних підстав.

І ніби все гаразд, але виникає патова ситуація. Оскільки підписаний договір треба протягом 7 роб. днів реєструвати в місцевій Казначейській службі, а відповідно до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України це можливо лише за наявності кошторисних призначень. Тут дозволю собі нагадати, що не прийнято бюджету жодного рівня, тобто кошторисних призначень ще бути не може ні де факто, ні де юре…

Що ж робити в даній ситуації? Ніхто внятно не може пояснити. Сьогодні останній день згідно Закону, щоб прийняти рішення. Будемо чекати до кінця дня… А ось і відповідь не забарилась – прийшла нова ціна від нашої газової: 8855,80 грн. за 1000 куб. м.  Життя стало веселіше, чи не так п. Гройсман? Ціни ж не зростають?!

Що ж інші 5 установ? Оголосили повторні відкриті торги. Будемо чекати 13 грудня… Якщо ж знову не буде жодної пропозиції або менше двох, будемо проводити переговорну процедуру. І ось тут найцікавіше… Оскільки переговорну процедуру зможемо провести лише з ТзОВ “Львівгаззбут” в особі Стрийського УЕГГ. А відтак ціну буде диктувати монопольну, і здогадайтесь: нижчу, чи вищу від діючої… Думаю, відповідь очевидна.

Саме тому ТзОВ “Львівгаззбут” і не поспішає на тендер. Бо й так продасть свій газ за максимально вигідною, саме для себе, ціною. От вам і економія бюджетних коштів!

А тепер питання до органів влади (тієї, що у Києві). Це як треба ускладнити життя бюджетним установам із закупівлями, а в результаті – крім нервів, витраченого часу, власних коштів, – отримати пшик! Можливо, щось треба змінити? Чи не так, панове?

 

Сергій ЗАПІСОВ, директор Стрийської школи №11

Грудень03/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України