У 1992 році на Україні гостювала китайська художниця Мао Мао, яка, побачивши український прапор, стала благати президента Кравчука поміняти кольори місцями. Виявилося, що комбінація, в якій синій домінує над жовтим, позначає в китайській системі “І-цзин” гексаграми “пі”, що символізує прогресуючу деградацію.
Домінування синього (символізує волю) над жовтим (мудрість) висловлює у китайців «Закон занепаду». Однак український президент виявився не таким “забобонним”, як китайці і зберіг для земляків синьо-жовте поєднання.
Послідовники ж знаменитого психолога і теоретика кольору Макса Люшера впевнені, що людина, яка на тестах вибирає комбінацію з синім угорі, а жовтим унизу, підсвідомо зізнається, що сильно залежить від середовища і оточуючих людей. Якщо ж вона вибирає зворотне поєднання, це говорить про її амбіції стати самодостатньою, незалежною.
У січні 1918 року на уламках Російської імперії з’являється нове державне утворення – Українська Народна Республіка. Через місяць Центральна Рада, парламент нової країни, стверджує прапор – “жовто-блакитний”. Саме в такому порядку – жовтий вгорі, синій внизу.
Проте, вже навесні влада в Україні змінюється – на білий світ з’являється нова держава з назвою Українська Держава і главою – гетьманом Скоропадським. За порадою “доброзичливців”, гетьман змінює прапор, просто його перевернувши. Так “жовто-блакитний” перетворюється на “синьо-жовтий”. Без зайвих роз’яснень та коментарів.
Коментарs: