• Сьогодні: Неділя, 3 Липня, 2022
Інфо ПС

СУБСИДІЇ ПО-НОВОМУ: ЩО ЗМІНИТЬСЯ

     В Україні з першого травня почнуть діяти нові нормативи на опалення. Якщо раніше субсидія покривала 5,5 кубометра газу на квадратний метр, то в наступному опалювальному сезоні скидка нараховуватиметься лише на п’ять кубів.

Скажімо, сім’я в будинку площею 70 квадратних метрів минулої зими могла спалювати 385 кубів. У жовтні цього року на таку ж площу виділять уже 350 кубів, якщо ж витрачати стільки ж – за 35 кубів доведеться платити без субсидії. На сьогодні такий обсяг газу коштує 240 гривень. У квартирі такої ж площі з центральним опаленням субсидія покриватиме замість 3,8 усього 3 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,8 Гкал доведеться платити без субсидії. В Києві такий обсяг тепла обійдеться у 1133,5 гриві.

Кабмін переглянув тривалість опалювального сезону. Українці, які користуються центральним опаленням, отримуватимуть субсидії на тепло після рішення органів місцевої влади про старт опалювального сезону. А тим, хто самостійно опалює будинок чи квартиру, опалювальний сезон скоротили на один місяць. Якщо раніше субсидію нараховували з 1 жовтня по 30 квітня, то вже цього року скидку нараховуватимуть з 15 жовтня по 15 квітня. Якщо почати опалювати раніше – доведеться платити самостійно.

Є, правда, і добра новина. Субсидія на опалення призначається на певну площу. Наприклад, якщо людина живе одна, держава давала скидку на опалення лише 49 квадратних метрів, за решту треба було платити повну вартість. Цей норматив уряд переглянув для непрацездатних. Уже в наступному опалювальному сезоні для них максимальну площу будинку або квартири збільшили з 49 до 75 квадратних метрів на людину.

Переплату за воду, газ та електроенергію (якщо їх не використовують для опалення) переносять на наступний місяць, а от левову частку переплати за опалення просто списують.

Згідно з постановою Кабміну, до першого вересня субсидіантам, які економили, заплатять суму, еквівалентну вартості 100 кубометрів газу або 150 кВт*год світла (якщо будинок опалюється електроенергією).

 

За матеріалами інтернет-видань

Квітень29/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України