• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

СТРАСТІ ПО «РОШЕН»Ко І ПОРОШЕНКА

 ПОДВІЙНЕ ЖИТТЯ ПРЕЗИДЕНТА

 Розслідування базується на документах компанії  Mossack Fonseca (Панама, БВІ), які отримало німецьке видання Süddeutsche Zeitung та поділилося з колегами з International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) та OCCRP, українським партнером якої є “Слідство.Інфо”

У серпні 2014-го українцям було страшно слухати новини. Особливо тим, чиї близькі воювали на Донбасі. «4 військових загинули, 23 – поранено», «12 військових загинули, 19 – поранено». Такими даними з зони бойових дій починалися випуски новин. Щодня загиблі, поранені й зниклі безвісти.

Тими днями за Україну переживали й у столиці Кіпру Нікосії. У понеділок, 4 серпня, працівник кіпрської фірми Dr. K. Chrysostomides & Co Георг Йоанноу почав свою роботу з листа на сонячну Тортолу (Британські Віргінські Острови). Пан Йоанноу запропонував колегам із компанії-реєстратора фірм Mossack Fonseca & Co співпрацю у створенні нової БВІ-компанії. Він зазначив, що власник компанії – людина, задіяна у політиці: «Фірма буде холдинговою компанію для його бізнесу і не матиме нічого спільного з його політичною діяльністю».

Фірма Mossack Fonseca & Co, яка є одним із найбільших у світі масових реєстраторів офшорних компаній, відповіла пану Йоанноу, що готова до співпраці та потребує деталей про акціонера.

ДАНИЛО БІЛАК, керуючий партнер київського офісу CMS Cameron McKenna LLC:

   – Офшорами, в принципі, вважаються ці компанії, ці юрисдикції – Британські Віргінські острови, Панама, Мальта – де дуже гнучкі і прості закони про управління майном, реєстрації компаній і зберігається максимальна таємничість, і мінімальне оподаткування.

Серпневі рішення

У серпні 2014-го найгарячішою точкою на Донбасі був Іловайськ. Це – місто на схід від Донецька, крупний залізничний вузол. Саме через нього сепаратисти отримували підкріплення і зброю з Росії. Втрата Іловайська розсікла б контрольовану ними територію навпіл і відрізала б від ліній постачання Донецьк та значну частину Донецької області. Командування вирішило розпочати так звану Іловайську операцію.

АНАТОЛІЙ «ГАЛ» ВИНОГРОДСЬКИЙ, командир батальйону «Донбас»:

    – Иловайск нужно было брать. По большому счету, Иловайск можно было брать.

Боєць з позивним Гал пам’ятає штурм Іловайська практично погодинно. 18 серпня його добровольчий батальйон «Донбас» зачистив свою частину міста і розташувався у приміщенні школи. «Донбасівці» допомогли розташуватися  й іншим українським з’єднанням.

АНАТОЛІЙ «ГАЛ» ВИНОГРОДСЬКИЙ, командир батальйону «Донбас»:

   – Значит, в школе располагался батальон “Донбасс”. Не помню – то ли 20-го числа, то ли 21-го… Мы собрали силы, расчистили территорию до железной дороги и разместили все эти прибывшие батальоны в детском садике. Они там пробыли один день и были выбиты сепаратистами оттуда, и вернулись в школу. После этого бой длился около 6 часов, силами, к сожалению, только батальона “Донбасс”.

Новини з офшорної Тортоли тими днями приходили значно приємніші. 21 серпня у реєстрах БВІ з’явилася нова фірма з українським корінням. Її назвали Prime Asset Partners Limited. Єдиним власником компанії вказаний громадянин України Петро Порошенко з адресою реєстрації: Київ, вул. Грушевського, 9, квартира 37. Доданий до листування закордонний паспорт із фотографією не залишає сумнівів, що йдеться про президента України Петра Порошенка.

За моєю спиною – будинок на вулиці Грушевського у Києві, який вказаний у реєстраційних документах БВІ. Ми перевіримо, чи справді це – домашня адреса президента.

Схоже, з двох квартир зроблена одна. Тому що тут однакові двері і туди ніяк не подзвонити.

Ніхто не відчиняє. Напевне, президент на роботі. Спускаємося на перший поверх.

– А ми в 37 квартиру. Там нікого нема?

– Нема.

– Ніхто ніколи не приходить?

– Нє, не приходять!

– А ви знаєте, хто там живе?

– Ну да, конєшно. Жили вони там, а щас вони не живуть.

– А хто жив?

– Ну ви ж знаєте, чого ви сюда прийшли.

Завдання для президента

З 25 серпня по 1 вересня триває активне листування між Тортолою та ще одним островом – Кіпром. У результаті директоркою новоствореної фірми Петра Порошенка призначають кіпріотку Ольгу Георгіоу.

Фірма-реєстратор Mossack Fonseca з’ясовує деталі, ставить багато питань. Працівники хвилюються. Адже такий поважний клієнт з’являється не щодня. У листуванні Петра Порошенка називають то президентом, то прем’єр-міністром України.

В останні дні серпня на сході України розгортаються трагічні події, які згодом назвуть «Іловайським котлом». Українські бійці потрапляють в оточення російських військових.

АНАТОЛІЙ «ГАЛ» ВИНОГРОДСЬКИЙ, командир батальйону «Донбас»:

   – Все это время мы подвергались обстрелам, сначала с автоматических гранатометов, потом минометы. Потом начали нас обстреливать «Грады», тяжелая артиллерия. Там была такая тяжелая ситуация, что просто не подбирали убитых. Не было возможности подбирать убитых. Многие сгорели просто в автомобилях.

Батальйон «Донбас» вимагав у президента Порошенка негайно втрутитися у ситуацію. В Київ йшли тривожні повідомлення – всіма можливими каналами зв’язку. Під кінець уже й відкритими. Та поки українські солдати гинули, центр мовчав.

   – Оці звернення, вони мали якийсь результат? Чи президент звернув увагу на те, що відбувається?

АНАТОЛІЙ «ГАЛ» ВИНОГРОДСЬКИЙ, командир батальйону «Донбас»:

    – Да, конечно. Был проведен парад. Войска которые проходили парад, они могли бы быть в Илловайске. На прорыв кольца знаете кого отправили? 350 молодых бойцов, которые там и легли. Ну это что? Это просто убийство. Понимаете?

Зранку 1 вересня з Кіпру на БВІ йде важливий лист з вкладеним документом. Це сплачений чек на 14 грн 85 коп. за електроенергію, використану Петром Порошенком на вул. Грушевського, 9. Цей чек був підтвердженням, що адреса бенефіціара є справжньою.

Також реєстратори з БВІ просять надати два листи про благонадійність Петра Порошенка. Перший – з банку, в якому власник новоствореної офшорки є клієнтом не менше двох років. Другий – від юриста, який обслуговує пана Порошенка. Реєстраторам з Mossack Fonseca довелося нагадувати про ці листи кілька разів.

Отже, на початку вересня 2014-го року в Петра Порошенка було дві проблеми. Перша – бізнесова. Як оперативно оформити листи на підтвердження своєї благонадійності. Друга – державна. Як розібратися з тим, що сталося в Іловайську. Лише за півроку з’явиться офіційна статистика Іловайської трагедії – 459 загиблих, 478 поранених та 180 полонених. Процес визволення останніх затягнеться на довгі місяці. Листи про благонадійність, звісно ж, напишуть швидше.

   АНАТОЛІЙ «ГАЛ» ВИНОГРОДСЬКИЙ, командир батальйону «Донбас»:

– А як ви думаєте, Президент володів ситуацією? Знав, що відбувається в Іловайську?

– Мне кажется, он настолько далек от жизни, которая происходит в этой стране… Он живет в какой-то своей стране, понимаете?

Здобутки і втрати

2 жовтня кіпріот Георг Йоанноу нарешті пересилає працівникам Mossack Fonseca довідку від українського ТОВ «Авеллум партнерз», яка підтверджує, що компанія знає Петра Порошенка з 2012 року та задоволена співпрацею з ним. До цієї юридичної фірми ми ще повернемося і дізнаємося, наскільки їй довіряє сам Президент України.

17 жовтня реєстратори з БВІ отримують довідку з банку, в якій йдеться про порядність українського президента: «Петро Порошенко є клієнтом Публічного акціонерного товариства «Міжнародний інвестиційний банк» з 25 лютого 2009 року… Ми підтверджуємо, що всі рахунки були проведені суб’єктом відповідно до вимог банку».

Це центральний офіс банку, який гарантував порядність бізнесмена Порошенка. Відповіді на наш запит про цей документ ми звідси не отримали. Напевне, трошки незручно відповідати на питання журналістів, коли йдеться не лише про клієнта, а й про власника банку. Бо згідно з офіційною інформацією Нацбанку, власником Міжнародного інвестиційного банку досі лишається Петро Олексійович Порошенко.

17 жовтня, коли юристи на БВІ отримали довгоочікуваний лист з банку, ЮЛІЯ ТІТАРЧУК з Чернігова отримала дуже погані новини.

– Мінометний обстріл це був. Поранення було – обидві легені пробиті, тобто…і шлунок, і печінка, і кишечник – багато всього було, майже все. …17-го зранку зателефонували, сказали, що не треба нікуди їхати, тому що в 6 утра його серце зупинилося.

Чоловікові Юлії було 46 років. Він загинув, захищаючи Донецький аеропорт. Володимир Тітарчук – один з тих, кого за відвагу назвали «кіборгами».

ЮЛІЯ ТІТАРЧУК, вдова загиблого бійця:

   – Чесно, так уже набридла ця війна, вже стільки втрат, і воно ж не закінчується. Скільки дітей без батьків осталося.

За кілька днів після загибелі Володимира Тітарчука Президент Порошенко посмертно нагородив «кіборга» орденом.

Підвищена увага

Увечері 20 лютого 2015 року Петро Порошенко виступав перед родинам «Небесної Сотні» та запалював «промені гідності».

   – І як би не було складно, які б ще випробування не випали на нашу долю, я обіцяю вам: я викладуся по максимуму, щоби ті великі жертви, які за останній рік поніс наш народ, не виявилися змарнованими.

Того ж таки 20 лютого на Тортолі працівники Mossack Fonseca вирішили змінити статус компанії Порошенка Prime Asset Partners Limited «з огляду на високий статус директора компанії». Відтепер увага до неї буде пильнішою: «На додачу до звичайних речей ми маємо перевіряти, яка ситуація у країні, чи немає корупційних скандалів».

Також юристка наполягає, щоб у документах було зазначено, який тип бізнесу вестиме Prime Asset Partners Limited. Кіпріот Георг Йоанноу швидко відповідає: «Prime Asset обслуговує холдинг компаній Кіпру та українських компаній «Рошен Груп», одного з найбільших виробників кондитерської продукції у Європі».

У грудні 2015-го кіпріот Георг Йоанноу просить колег із Тортоли терміново зібрати всі наявні документи і відправити в Швейцарію кур’єром. Адресатом зазначено Мартіну Н. Бастл з «Ротшильд Траст». На цьому листування закінчується. Отже, ми не знаємо, чи пішли ці документи у Цюрих і з якою метою. Та вже на початку 2016-го року Петро Порошенко заявляє, що передав свої активи у керування «сліпому трасту»:

   – Я цього року підписав договір про передачу моєї частки в «Рошені» у незалежний траст, який заснований на моделі «сліпого» трасту.

Протягом місяця ми намагалися отримати офіційний коментар президента. Поки адміністрація готувала відповіді на наші запити, ми робили спроби поговорити з президентом на публічних заходах. На жаль, безрезультатно.

Тим часом ми отримали лист з президентської канцелярії. З усіма запитаннями щодо офшору на БВІ нам порадили звернутися до вже знайомої нам з листування фірми «Авеллум партнерз». Спочатку тут здивувалися, але згодом разом з партнерами з ICU надали відповідь, яка, на жаль, анітрохи не виправдовує президента.

По-перше, жодного трасту не існує – сліпого чи будь-якого іншого. Коли Президент Порошенко заявляє, що підписав угоду про передачу туди своїх активів, то каже неправду. Судячи з відповіді юристів, траст досі лишається наміром. Бо про нього говорять винятково у майбутньому часі: «Фактична передача активів у траст вимагає дотримання значної кількості юридичних формальностей. На даний момент юридичний радник забезпечує дотримання таких формальностей».

По-друге, Порошенко створив компанію на БВІ для того, щоб таки продати «Рошен»: «Prime Asset Partners Limited було засновано влітку 2014-го року в ході проведення корпоративної реструктуризації, яка була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen. (…) На практиці використання аналогічних структур є типовим для українського бізнесу (…) В цій структурі Prime Asset Partners Limited є виключно технічною компанією».

Юристи пояснюють: мовляв, в Україні так роблять усі. Тому й президент виводить свої активи в офшорну зону, де податок на продаж дорівнює 0%.

По-третє, юристи підтвердили, що пан Порошенко є єдиним акціонером офшору на БВІ та пояснили, що з ним буде далі: «Частка у Roshen перейде у траст після завершення усіх юридичних формальностей».

Ми попросили міжнародного юриста прокоментувати нюанси отриманої інформації.

    – Чи можна український актив передати в іноземний траст?

    ДАНИЛО БІЛАК, керуючий партнер київського офісу CMS Cameron McKenna LLC:

    – Знову ж таки, залежить від обставини. В принципі я не бачу проблеми…

    – У момент передачі активів в управління трасту чи відбувається якась сплата податків?

    – Ну, сенсу тоді не було створювати траст. (сміється)

    – Основна ідея створення трасту – це не платити податки?

    – В принципі це якраз і дозволяється, бо гроші не оподатковуються.

Коли йдеться про гроші, Президент України готовий відверто порушувати закон. У декларації за 2014 рік він узагалі не зазначив, що створив компанію за кордоном. У відповіді його юристів читаємо таке: «Акції Prime Asset Partners Limited не мають номінальної вартості. Відповідно до вимог щодо декларування майна у 2014 році, включенню до декларації підлягала інформація про акції, які мають номінальну вартість».

Юристи Порошенка кажуть неправду. Ось документ, який підтверджує, що Президент є власником 1000 акцій, кожна з яких коштує 1 долар США. А ось його декларація, де в пункті «Розмір внесків до статутних капіталів підприємства, у тому числі за кордоном» стоїть прочерк.

Отже, тепер ми маємо документальні підтвердження, що угода про структуру, куди Президент України нібито передав свої кондитерські активи, досі не підписана. Любий Порошенку «сліпий траст» існує лише в його фантазіях. У реальному житті президент створив компанію в офшорній зоні на Британських Віргінських островах, куди вивів активи «Рошену», щоб не сплачувати в Україні податків з продажу. А обгортка у вигляді трасту мала б приховати весь процес. Очевидно, за задумом, ніхто так і не мав дізнатися, який саме «Рошен» продають – український чи острівний.

Ми досі не розуміємо, чому активна фаза перебудови Порошенком своєї кондитерської корпорації збіглася з трагічними подіями новітньої української історії. Ми також не знаємо, чи заважав цей процес голові держави виконувати свої функції. Та в цих подіях чітко простежуються дві паралельні лінії – українців, які ціною власного життя боронили Україну, і її Президента, який в цей же час будував хитромудрі фінансові конструкції, щоб не сплачувати цій державі податків.

АННА БАБІНЕЦЬ, Слідство.Інфо

        Президент Росії Владімір Путін заявив, що Росія прагне поважати право власності й поважати іноземних інвесторів, у тому числі з України. Про це він сказав у Сочі під час форуму «Валдай», передає BBC.pytin-debil

«Петро Олексійович Порошенко є одним із таких інвесторів. Він є власником досить великого підприємства у Липецькій області, фабрики Roshen», — зазначив російський президент.

Путін запевнив, що фабрика Порошенка працює й приносить прибуток, який переказується за кордон.

«Там є деякі проблеми, пов’язані з неповерненням ПДВ, і судові органи ввели певні обмежувальні заходи, але фабрика працює, працює ритмічно, виплачує зарплату, отримує прибуток», — сказав він.

 ОФІЦІЙНО ВІД РОШЕН

28 жовтня 2016

За період 2014-2016 рр. корпорація ROSHEN отримала і вивела в Україну дивіденди від своїх Липецьких активів у розмірі $ 72 062 721. З цієї суми до бюджету України було сплачено 125 628 466 грн. податків. Решту грошей корпорація системно вкладає в благодійні проекти та інвестує в розвиток виробництва в Україні.
За вказаний період у реалізацію благодійних проектів корпорацією було вкладено наступні кошти:

  • 165 853 500 грн. у будівництво Театру на Подолі (м. Київ), який відкриється вже навесні 2017 р.
  • 54 000 000 грн. у проект допомоги національній дитячій спеціалізованій лікарні і поліклініці ОХМАТДИТ (м. Київ), ще 30 000 000 грн. буде направлено до літа 2017 р.
  • 17 073 700 грн. у будівництво вольєрів у Черкаському зоопарку. Проект буде завершено в листопаді 2016 р.
    «Для нас дивно, що така велика фігура, як президент Російської Федерації, цікавиться такими дрібними речами, як життєдіяльність нашої фабрики в Липецьку. Більш того, ми були кращої думки про його спецслужби, так як вони мали його сповістити про те, що Петро Олексійович не являється власником Липецької фабрики, адже він підписав договір про передачу своєї частки в “Рошен” в незалежний траст в січні цього року. Виступ пана Путіна на засіданні клубу “Валдай” лише підтвердило для нас те, що ми і так знали ще з 2014 р. – за всіма перевірками, кримінальними справами та арештом майна, через яке ми не можемо продати фабрику, стоїть він. Ось кому повинні зателефонувати 1100 звільнених співробітників, громадян РФ, яких нам довелося скоротити через спад виробництва. Він тримає наші Липецькі активи  в заручниках на своїй території, а ми виводимо всі дивіденди, отримані від них, і вкладаємо їх в благодійні проекти і наше виробництво в Україні. І вкладемо все, до останньої копійки. Це краще застосування, яке може бути», – розповів президент корпорації ROSHEN Москалевський В’ячеслав Олександрович.Щоквартальні звіти про кошти, вкладені в благодійні проекти, будуть регулярно розміщуватися на сайті корпорації з листопада 2016 р.

Від слова до діла як від Києва до Липецька

Бiзнес Президента України в Росiї демонструє небаченi успiхи. Ми виявили новi компанiї Порошенка в Росiї, якi сплачують до росiйського бюджету сотнi мiльйонiв рублiв податкiв. Щоб приховати прибутковiсть свого росiйського бiзнесу, Петро Порошенко вибудував складну схему, інформує газета “Експрес”.

Минулого тижня на святкуваннi Дня захисника Вiтчизни Президент Порошенко зробив ряд гучних заяв, вiд яких у багатьох по шкiрi пiшов мороз. Таких рiзких та пафосних слiв давно не було чути вiд Президента: “Ймовiрнiсть ескалацiї конфлiкту залишається значною. Тi, хто не вiдчуває цього, мають зрозумiти — країна зараз перебуває у станi вiйни”. Наче на пiдтвердження серйозностi цих слiв Збройним силам було передано сотнi одиниць рiзноманiтної зброї. Але будь-який парад закiнчується, Петро Порошенко знiмає свiй президентський камуфляж i повертається до повсякденної дiяльностi, в якiй мирно вживаються, здавалося б, несумiснi речi – мiномети й танки для захисту вiд країни-агресора з мiльярдами прибуткiв, якi дає ведення бiзнесу в цiй же країнi-агресорi.

Таке поєднання, здавалося б, абсолютно несумiсного в однiй людинi, мабуть, i породжує полярне враження у мiльйонiв людей, що є два Порошенки. Один – Порошенко-патрiот, який усе своє життя кладе, як то кажуть, на вiвтар Батькiвщини. I другий – цинiчний дiлок, який спить i бачить лише грошi й готовий їх робити навiть у країнi, з якою вже понад два роки, за його ж словами, воює очолювана ним держава.

То який Порошенко справжнiй? А спробуйте зрозумiти самi, ознайомившись iз новими й ретельно приховуваними самим Порошенком фактами з його закулiсного життя.

Отож уже загальновiдомо, що Президент України є власником Липецької кондитерської фабрики “Рошен” у Росiї. Заведено вважати, що протягом двох рокiв росiйський “Рошен” начебто є перманентною жертвою сваволi з боку росiйської влади. То слiдчий комiтет Росiї порушить кримiнальну справу за шахрайство зi сплатою податку на додану вартiсть, то накладе судом арешт на майно фабрики, то податкова служба Росiї донарахує бiльш нiж пiвмiльярда недоплачених податкiв. Фiнансова звiтнiсть фабрики за останнi роки також начебто свiдчить про погiршення показникiв її дiяльностi: уже другий рiк дiяльнiсть фабрики збиткова, зокрема, за результатами 2015 року сума збитку становить 62 мiльйони рублiв, вартiсть чистих активiв теж зменшується – за два роки з 5,3 до 4,8 мiльярда росiйських рублiв. Пiд впливом цих фактiв навiть у найприскiпливiших критикiв Президента може скластися враження, що володiння бiзнесом у Росiї є радше тягарем i джерелом неприємностей для нього як репутацiйного, так i фiнансово-економiчного характеру. Але, як ми встановили, усе це далеко не так.

А якщо точнiше, то для Петра Порошенка кондитерська фабрика в Росiї залишається суперприбутковим бiзнесом, який активно сплачує податки до бюджету країни Путiна. У наших руках – документ, який дещо дисонує з безперервною вервечкою поганих новин iз Липецької фабрики Порошенка. Це – судове рішення Арбітражного суду Липецької області від 7 вересня 2016 року по справі про оскарження  донарахування податків фабриці “Рошен”. І що ми бачимо? Тут оприлюднено відомості про те, що одне з російських підприємств Порошенка за підсумками 2015 року отримало колосальний прибуток у розмірі 1,6 мільярдів рублів та виплатило протягом першого півріччя 2016 року дивідендів на суму 615 904 тисяч рублів своєму українському засновникові. Так, це дійсно не фабрика “Рошен” у Росії. Але, як з’ясовується, у Порошенка в Росії працює не лише кондитерська фабрика! А тепер – пояснюємо.

В усіх на слуху і під увагою головний російський актив Президента – Липецька кондитерська фабрика “Рошен”, яка є дійсно є одним із найбільших кондитерських підприємств Росії, і регулярно, принаймні для публіки, потерпає від прискіпливої уваги з боку російських правоохоронців. Однак, окрім фабрики кондитерський бізнес Порошенка на території північного сусіда здійснює ряд інших компаній, які безпосередньо не виробляють карамель та іриски, однак здійснюють обслуговування бізнесу в Росії. Назви цих компаній – ТзОВ “Рошенрус”, ТзОВ “Рошен”, ТзОВ “Рошен Центр-Л” та інші. За кожним із цих підприємств закріплене виконання певної господарської функції. Наприклад, ТзОВ “Рошен Центр-Л” відповідає за транспортування та логістику фабрики. ТзОВ “Рошен” займається імпортом товарів, необхідних для забезпечення виробництва на кондитерській фабриці. Власником 99,9% статутного капіталу  цього товариства є українське ТзОВ “Центрально-європейська кондитерська компанія”, яка є материнською компанією для всіх кондитерських підприємств “Рошену”.

Себто, кінцевим власником усіх компній у Росії є саме Петро Порошенко. За допомогою бази даних “СПАРК-Інтерфакс” можна дізнатись показники фінансової  діяльності ТзОВ “Рошен”, і вони насправді вражають. Сума виручки цього товариства у 2015 році склала 5,5 мільярда рублів у 2015 році. У 2014 році це підприємство отримало ше більше – 7,7 мільярда. Сума дивідендів, що була виплачена протягом 2015 року становила вражаючі 2,251 мільярда рублів або 34 мільйони доларів США. У 2014 році сума дивідендів була дещо меншою – становила 883,5 мільйона рублів. Отже, за два з половиною роки російське підприємство переказало дивідендів на загальну суму майже 3,1 мільярда рублів. Багато це чи мало для підприємства, яке не займається виробництвом? До прикладу, Липецька фабрика у 2013 “мирному” році отримала найбільший за свою історію прибуток у розмірі 5,4 мільйона доларів США, а один з найбільших підприємств Порошенка в Україні — Вінницька кондитерська фабрика у 2015 році отримала прибуток 26 мільйонів доларів США.

Як так могло статися, що російська Липецька фабрика повідомляє про збитки у сумі майже мільйон доларів, а російське ТзОВ “Рошен” звітує про колосальний прибуток, та виплачує своїм учасникам космічні дивіденди на суму майже 34 мільйони доларів США? Адже саме Липецька фабрика  має виробничі потужності, персонал та здійснює виробництво кондитерки, тоді як ТзОВ “Рошен” виконує лишень функції торгового посередника. Отже, на чому ж заробляє свої мегаприбутки ТзОВ “Рошен”?

Ця компанія виступає постачальником матеріалів і сировини для виробництва кондитерської продукції, саме вона закуповує матеріали та обладнання, у тому числі за кордоном, здійснює їх митне оформлення, а потім продає їх Липецькій фабриці. Крім того, ТзОВ “Рошен” бере участь у продажу готової продукції фабрики,  через нього відбувається продаж готової продукції на експорт. Зрозуміло, що різниця від цих торговельних операцій  накопичується на рахунках цього товариства. А з огляду на багатомільярдну суму виручки, маржа посередника на цих операціях є дуже і дуже значною, як для торгового посередника. Розмір цієї маржі у 2015 році в 4,5 раза більший, ніж виручка Липецької фабрики за 2015 рік. На противагу суперуспішному ТзОВ, Липецька кондитерська фабрика є збитковою. При цьому засновники обидвох підприємств є практично ті самі. Для чого це зроблено?    Насамперед, це дає змогу зменшувати базу оподаткування. Останніми роками фабрика несе значні витрати, у тому числі за кредитними зобов’язаннями, пов’язаними з будівництвом нових виробничих потужностей та логістичного центру. Ну, і одночасно з податковою оптимізацією, збитковість фабрики дає можливість підживлювати легенду про переслідування “Рошену” в Росії.

Не останню роль грає те, що на відміну від акціонерних товариств, яким є Липецька фабрика, ТзОВ “Рошен” не зобов’язане публікувати свою фінансову  звітність. Тому дізнатися про фінансові показники цього ТзОВ, суми його доходів і прибутків значно складніше. Усе наведене дає підстави вважати, що саме це ТзОВ замість Липецької фабрики є реальним генератором прибутку в схемі російських активів Порошенка.

Складається враження, що “Рошен” Порошенка у Росії живе у двох паралельних реальностях. Перша – це збиткове підприємство, яке потопає у боргах та потерпає від переслідувань із боку правоохоронних органів і судів, а інша – це суперуспішний бізнес, який приносить його власникам 34 мільйони доларів дивідендів на рік.   Наведена інформація погано вкладається у шаблон переслідувань бізнесу Порошенка в Росії. Адже сваволя російських силовиків чи “басманне правосуддя” навряд чи буде обмежуватися лише окремо взятою Липецькою фабрикою.

Так само підозрілим виглядає “бездіяльність” органів контролю РФ при переказі більш ніж 3,1 мільярда рублів дивідендів на рахунок українського акціонера.  Погодьтеся, в Росії таку трансакцію можна було з легкістю заблокувати під будь-яким приводом.

Але блокування не відбувається, Липецьку фабрику продовжують “переслідувати”, а ТзОВ “Рошен” справно перераховує зароблені в країні-агресорі десятки мільйонів доларів дивідендів.

Який висновок із цього можна зробити? Та дуже простий. Скільки б озброєння не передав Президент Порошенко армії, видається, що відстань між словами Президента та його вчинками, часто вимірюється відстанню між Києвом і Липецьком.

Олексій МАЛЯРЧУК

Жовтень29/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України