• Сьогодні: Неділя, 11 Квітня, 2021
Інфо ПС

СПРАВЖНЯ ГОРІЛКА З ПРОСТОЇ ВОДИ

         У Євангелії від Івана Ісус Христос вчиняє перше зі своїх чудес – перетворює звичайну воду на чудесне вино. Для атеїстів цей приклад неймовірних здібностей був об’єктом кепкування і анекдотів. А для сучасних науковців став прикладом наслідування.

         Приватна компанія розробила незвичайну технологію виготовлення найчистішої горілки тільки з води і повітря, яка до того ж рятує планету від глобального потепління.

         Якщо ми скажемо вам, що справжню горілку можна зробити з повітря і води – ви напевно сприймете це за дурний жарт. Однак саме цим і займаються фахівці з компанії Air Co. Ні зерна, ні дріжджів. Так з чого ж складається ця горілка, з якоїсь магічної субстанції?

         Не зовсім. Весь секрет криється в тому, що за допомогою електрики Air Co. перетворює вуглець із повітря в найчистіший етанол. Атоми вуглецю, кисню і водню потім повторно з’єднуються в результаті каталітичної реакції, і вуаля! У вас в руках «екологічно чистий» етанол.

        «Процес використовує ті ж принципи, що і фотосинтез у рослинах, але робить це більш ефективно», – пояснює Стаффорд Шихан, співзасновник і технічний директор Air Co.

        Ось як це працює: конверсійний реактор Air Co. виробляє приблизно 10%-й розчин етанолу у воді, без будь-яких твердих речовин або інших компонентів, які зазвичай утворюються в процесі бродіння. «Після конверсії ми переганяємо 10%-й розчин етанолу до 96,5%-го, а потім за допомогою додаткових запатентованих процесів очищаємо і розбавляємо його до класичної 40%-ої горілки»,- розповідає Шихан.

        Таким чином, виробництву не потрібні гігантські, оброблювані, зрошувані площі посівних, не потрібна ферментація і складна перегонка для видалення домішок. І весь цей процесс – вуглець-негативний, тобто забирає вуглець із зовнішнього середовища, очищаючи повітря. До речі, Шихан викладає в Єльському університеті і сам розробив декілька комерційних технологій на основі власних прикладних досліджень в галузі хімії, фізики та інформатики.

        «У нас є одна машина, яка може вміститися в звичайній спальні. Вона виконує ту ж роль, що і традиційна система перегонки, тільки швидше й ефективніше, без впливу на навколишнє середовище і працює до того ж на сонячній, чистій енергії», – говорить він.

Viktor Leshyk

Квітень02/ 2021

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України