• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022
Інфо ПС

СЛАВА УКРАЇНІ!

           Багато хто, говорячи «Слава Україні», не розуміє повного значення цього вислову.

           Славабогиня воєнної перемоги та мисливської удачі. Одне з найголовніших і найдревніших божеств у наддніпрянських українців. З її зображенням на щитах руси йшли у бій. За припущенням деяких учених, від імені Слава походить назва слов’ян. (П. Трощин)

           Наші пращури йшли у бій, вигукуючи – Слава!, звертаючись до богині Слави за допомогою і удачею в бою. В наш час Слава! вже не має прямого відношення до богині Слави, але суть лишається.

           Тому, коли ми говоримо «Слава Україні» – ми бажаємо Україні перемоги в бою, «Героям Слава» – перемоги живим героям (як славним учасникам) війни, «Слава Нації» – перемоги нації. І навіть коли ми говоримо «Слава Богу» – ми бажаємо Богу перемоги у вічній війні із пітьмою.

           «Слава Україні» – це не пусте публіцистичне чи фанатичне прославляння України, як місця на карті світу. Це бойовий, воєнний клич, що заряджений силою наших предків.

Слава Україні!

Таня Павельчук

Березень20/ 2022

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України