• Сьогодні: П’ятниця, Травень 24, 2019
Інфо ПС

СКРЕПНИКИ КІРІЛО-ГУНДЯЄВСЬКОГО РУССКОМІРСКАВА БРАТСТВА У БАНІ ЛИСОВИЦЬКІЙ, ЩО НА СТРИЙЩИНІ, МАЮТЬ НАХАБСТВО ЗВИНУВАЧУВАТИ УКРАЇНЦІВ І ЩОСЬ ВИМАГАТИ!

Спочатку кілька цитат Президента України Петра Порошенка про московську церкву в Україні.

“Кожна країна має право на незалежну церкву. 28 липня ми відзначатимемо 1030-річчя хрещення України. Саме тоді була створена українська церква. В України є мати-церква – Константинополь. А потім Україна була “матір’ю” для російської православної церкви. Саме так, а не навпаки.

А сьогодні Росія бажає перешкодити нам мати свою незалежну церкву. Російська церква – церква країни-агресора. Українська церква – церква для українців. Це велика різниця”. (З інтерв’ю сербському телеканалу РТС, липень 2018)

«Російська церква освячує гібридну війну Путіна проти України, яка день і ніч молиться за російську владу і за військо – теж російське.

Питання Томосу про автокефалію для Православної Церкви України виходить далеко за межі релігійного. Воно з того ж ряду, що зміцнення армії; що захист мови; що боротьба за членство в Євросоюзі та НАТО. Це – ще один стратегічний орієнтир на нашому історичному шляху. Це – вагома складова нашої незалежності». (З виступу на параді до Дня Незалежності)

«Російська православна церква є елементом російської політичної системи. Путін сам колись сказав, що Росія тримається на РПЦ та на ядерній зброї.

Хочу пояснити, що це не стільки церковне питання, скільки питання нашої державності, нашої незалежності, нашої національної безпеки. В останні дні в соціальних мережах гуляє красномовне фото: єпископ Російської православної церкви освячує ракетний комплекс в окупованому Криму. Патріарх Кирило на кожній літургії молиться за російське воїнство – те саме, яке вбиває українців. РПЦ – невід’ємна частина політичної системи РФ. Кремль не приховує, що розглядає її як один з головних інструментів для впливу на Україну». (З виступу на Міжнародній конференції “Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед”)

Звісно, що така позиція глави держави, який висловив думки переважної більшості українців, не подобається апологатам «рускава міра» в Україні, пастирем яких виступає так звана Українська православна церква Московського патріархату – філія РПЦ-ФСБ Московії. Ще б пак! Адже вона втратить 12 тисяч парафій – мільярдні доходи…

Тому у відповідь на пропозицію взяти участь у Об’єднавчому Соборі вони підняли такий гвалт, зневажаючи не лише все українське, а й Державу та її Президента і владу. Ось як недвозначно висловився про Президента України в інтерв’ю “Інтерфаксу» заступник голови синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоієрей Микола Балашов: «…самовпевнений політик, якого не підтримує і десята частина народу, намагається придумати для неї, для церкви, свій новий лад, свої нові нечувані “канони”, вказати їй, що для неї природно, а що – ні».

Що можна великим – те не гріх і малим… Скажімо, носіям духовних скреп рускава православ’я імені Кіріла Гундяєва і Владіміра Путіна з села Баня Лисовицька Стрийського району на Львівщині.

 

У зверненні до Лисовицького сільського голови Миколи Магаса 19 листопада ц.р. релігійної громади УПЦ села (правда, чомусь соромляться вказати приналежність свою до Московського патріархатуавт.) є посилання на відомі статті Конституції і закони України (коли їм вигідно – згадують авт.), а далі – скарга на «відвертий адміністративний і силовий тиск». Зокрема: «Так, 4 листопада 2018 року члени організації «Правий сектор» провели так звану «профілактично-роз’яснювальну роботу» серед парафіян…». (Ну і де ж тут силовий тиск «ПС»? авт.) І далі: «…погрожуючи розправою, схиляли громаду перейти до справжніх українських церков, принижували канонічну (хіба?авт.) УПЦ (МП!авт.), нас, її служителів…»

І в такому дусі інші побрехеньки про «погрози», «захоплення храму із застосуванням фізичної сили»…, знайомі з московських телеканалів.

Яким насильницьким чином це робилося, видно зі скриншоту сторінки ПС у фейсбук, виконаного самим автором звернення протоієреєм Віктором Путятицьким.

А далі ще цікавіше: «Сьогодні, пристосовуючись до обставин і прикриваючись патріотизмом ті ж самі (маються на увазі комуністиавт.) ідеологічні виродки (ОГО! – авт.) суто політичних інтересів породжують церковні розколи і міжрелігійну ворожнечу».

 

До звернення додається протокол зборів парафіян 8 листопада про вірність ієрархам УПЦ МП зі ста підписами, і перший – Степан Перейма, голова ревізійної комісії і за сумісництвом (УВАГА!) завуч Лисовицької середньої школи з навчальної роботи і викладач математики. Тут же, звісно, і родина скарбника-касира Романа Пилипчія (ще б пак!) та родичі, куми, свати членів керівної «десятки»… Ой як не хочеться їм усім втратити таке «духовне» корито!

Але іншого не дано. Рано чи пізно – доведеться.

Україна є Незалежною! Буде і Соборною! Адже, як зазначив Президент, «Значення томоса виходить далеко за межі України. Що це є? Це – падіння Третього Риму як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світову гегемонію. Тут, на наших теренах, вирішується і майбутнє світового православ’я. Його з росіянами ми теж розуміємо абсолютно по-різному, і це ще одна з причин, чому нам з росіянами не по дорозі. У них церква – так звана “скрепа” авторитарного режиму. А ми, як найбільша православна країна Європи, продемонструємо, як органічно в одному національному організмі уживаються християнство східного обряду і демократія».
З главою Держави в цьому випадку солідарні і ті, кого ми називаємо моральними авторитетами нації, інтелектуалами, елітою, українською інтелігенцією. Ось що з цього приводу сказала відома письменниця Оксана Забужко: «Ми нарешті повертаємося до прямого діалогу з тим самим Царгородом, з Константинополем. Ми відновлюємо, відчищаємо ранньомодерний формат “мазепиної” України. Це проект мазепиної України, до якого ми повертаємося. Ми повертаємося до того проекту, коли у 17-му та на початку 18-го століття українці вирішували, чи їм розбудовувати православну імперію з центром у Москві, чи їм будувати ось цю саму гілку, ось цей пояс від Стокгольму до Стамбулу.

Так, у них зараз дуже серйозні проблеми саме у зв’язку з тим, що це все – фейкова історія сталінської церкви, і ось воно нарешті полізло. “Брехнею світ пройдеш, та назад не вернешся” – гарне старе прислів’я, і саме час його зараз згадати. Вони увесь світ пройшли і назад не вернуться. Тому це їхні проблеми. Зараз проблеми УПЦ МП нас ніяким чином обходити не повинні».

І завершу тим, з чого почав.

«Україна не питатиме дозволу ні у Путіна, ні у Кирила, як молитися». (Петро Порошенко)

Василь АЛЄКСЄЄВ

Грудень06/ 2018

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України