Під час зустрічі голови Стрийської райдержадміністрації Василя Зубрицького і голови районної ради Романа Козака із сільськими головами Розгірчого, Семигинова, Братківців і Долішнього йшлося про добровільне об’єднання територіальних громад.
Сільські голови висловили згоду своїх громад приєднатися до майбутньої Моршинської об’єднаної громади з центром у Моршині, оскільки дані села територіально наближені до курортного містечка.
Василь Зубрицький та Роман Козак уважно вислухали присутніх і зауважили, що даний варіант об’єднання ще потребує додаткового обговорення (з ким?- ред.) та опрацювання (ким? – ред.), проте не відхиляють, враховуючи думку громад і сільських голів.
Як зазначив голова райдержадміністрації, це ще радше «коридор для діалогу» (знову ж таки – з ким? – ред.), відправна точка для подальшої роботи».
Оскільки закон говорить про добровільне об’єднання, то громади самостійно вирішують, у якому напрямку їм рухатися, як скористатися повноваженнями та фінансовим ресурсом. Це стосується і моршинської громади та її керівництва, які самостійно повинні вирішити, з ким об’єднуватись. (Абсолютно вірно! І районна влада тут ні до чого – ред.)
«До цього питання слід підходити прагматично. Потреба у такій реформі в Україні назріла вже давно. І жителі сіл це розуміють краще за інших там, де немає ресурсу на життєдіяльність населеного пункту – розбиті дороги, не устатковані ФАПи тощо. Натомість, об’єднавшись, громади отримають від держави додаткове фінансування і будуть самі господарями на своїх територіях. Покращити від цієї реформи має не голові сільради, а звичайному жителю», – цілком слушно резюмував Василь Зубрицький. Але…
Питання залишається відкритим, пише сайт Стрийської РДА.
(Як завис з невідомих причин і процес створення Нежухівської об’єднаної громади, котра би акумулювала в собі мало не половину надходжень нинішнього районного бюджету. Тож як це може подобатися районній владі? Коли всі так активно будуть створювати громади, то влада лишиться без фінансів, а значить – без влади. От і займаються тягомотиною, аби подовше протриматися…
А що робити? Якнайшвидше реалізовувати рішення своїх громад і вже розпочате – довести до логічного завершення. Тим паче, що увесь процес реформування стосується лише ланцюга: населений пункт – обласні органи влади – Центр (Київ). Іншого не дано. – ред.)
Коментарs: