• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

Що робити, якщо «НИЗИ» хочуть, а «ВЕРХИ» – крутять носом?

gromada

 

      Під час зустрічі голови Стрийської райдержадміністрації Василя Зубрицького і голови районної ради Романа Козака із сільськими головами Розгірчого, Семигинова, Братківців і Долішнього йшлося про добровільне об’єднання територіальних громад.

Сільські голови висловили згоду своїх громад приєднатися до майбутньої Моршинської об’єднаної громади з центром у Моршині, оскільки дані села територіально наближені до курортного містечка.

Василь Зубрицький та Роман Козак уважно вислухали присутніх і зауважили, що даний варіант об’єднання ще потребує додаткового обговорення (з ким?- ред.) та опрацювання (ким? ред.), проте не відхиляють, враховуючи думку громад і сільських голів.

Як зазначив голова райдержадміністрації, це ще радше «коридор для діалогу» (знову ж таки – з ким?ред.), відправна точка для подальшої роботи».

Оскільки закон говорить про добровільне об’єднання, то громади самостійно вирішують, у якому напрямку їм рухатися, як скористатися повноваженнями та фінансовим ресурсом. Це стосується і моршинської громади та її керівництва, які самостійно повинні вирішити, з ким об’єднуватись. (Абсолютно вірно! І районна влада тут ні до чого ред.)

«До цього питання слід підходити прагматично. Потреба у такій реформі в Україні назріла вже давно. І жителі сіл це розуміють краще за інших там, де немає ресурсу на життєдіяльність населеного пункту – розбиті дороги, не устатковані ФАПи тощо. Натомість, об’єднавшись, громади отримають від держави додаткове фінансування і будуть самі господарями на своїх територіях. Покращити від цієї реформи має не голові сільради, а звичайному жителю», – цілком слушно резюмував Василь Зубрицький. Але…

Питання залишається відкритим, пише сайт Стрийської РДА.

(Як завис з невідомих причин і процес створення Нежухівської об’єднаної громади, котра би акумулювала в собі мало не половину надходжень нинішнього районного бюджету. Тож як це може подобатися районній владі? Коли всі так активно будуть створювати громади, то влада лишиться без фінансів, а значить – без влади. От і займаються тягомотиною, аби подовше протриматися…

   А що робити? Якнайшвидше реалізовувати рішення своїх громад і вже розпочате – довести до логічного завершення. Тим паче, що увесь процес реформування стосується лише ланцюга: населений пункт – обласні органи влади – Центр (Київ). Іншого не дано.ред.)

Вересень29/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України