• Сьогодні: Субота, 16 Жовтня, 2021
Інфо ПС

ЩЕ НІКОМУ НЕ ВДАЛОСЯ ОБДУРИТИ НАРОД…

           Віднедавна перегляд основних ток-шоу в країні нагадує такий собі форум рибалок, які годинами з  апломбом обговорюють наживки, прийоми, хитрощі, як можна надурити карпа, не розуміючи, що риба все одно розумніша за них.

           Те ж із людьми. Ще нікому не вдалося обдурити народ. Людину чи групу людей – так, народ – ніколи.

           Я гадаю: за весь той час люди мали достатньо нагод, щоб розплющити очі на тих, хто носить убір блазня на шатах мудреця, і на тих, що в шатах мудреця сидять в уборі блазня. Коли мене хтось обманює – я просто слухаю, слухаю до кінця. Не тому, що не знаю, яким буде той кінець, а тому, що насправді хочу побачити, наскільки людина може упасти в моїх очах.

           Впавши, завжди легше пристосуватися. Краще бути пристосуванцем і триматися на плаву, ніж іти на дно з принципами на шиї. Стара формула, але завжди працює. Так можна без кінця створювати ілюзію вирішення людських проблем. Торгувати надіями. Привчити людей розчаровуватися не у владі, а в собі. Вбити чи підірвати віру в себе, в те, що ми спроможні зробити вірний, правильний вибір.

           Розумієте, коли бачиш тих, хто сьогодні вирішує куди рухається держава Україна, починаєш усвідомлювати, для чого потрібна комедія. І направду той, хто знає, як обслуговувати людську дурість, уже панує над нами. Уряд, який грабує Пилипа, щоб сплатити Павлу, завжди може розраховувати на підтримку Павла.

           І так по колу з далеких 90-х. Обдурення народу за допомогою народу для блага народу. Час від часу бунтує невдоволення, яке завжди було і є першим кроком до змін. Але будучи навченим, що замінивши сьогоднішнього ми отримаємо вчорашнього, люди нічого міняти просто не хочуть і не будуть.

           Померти за ідею, за країну – звучить непогано, правда? А чому б не дати ідеї померти за нас, за простих людей?

           Кожну свою лекцію в Університеті я закінчую такими чи подібними питаннями, адже кожне слово правильного питання можна зважити реаліями часу. Як на мене, вже настав той Час, аби у нашу політику повернулася класична чистота: щоб бруд можна було назвати брудом, чесноту – чеснотою і нікчемність – поіменно. Якщо ж ні – то жага влади, приправлена самообманом, мучитиме її носіїв ще довго.

Олег ФИЛИК

Жовтень12/ 2021

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України