• Сьогодні: Середа, Червень 19, 2019
Інфо ПС

РОСІЙСЬКИЙ РЕЖИМ – ЗАГРОЗА ЖИТТЮ НА ПЛАНЕТІ. КРАПКА

15 березня Рада Безпеки ООН збереться, щоб обговорити ситуацію в українському Криму через 5 років після окупації півострова Росією.

П’ять років тому засідання Радбезу, на яких тодішній представник Кремля цинічний Віталій Чуркін просто відмахувався від міжнародної стурбованості, стали символом розвалу післявоєнного міжнародного права. Нове засідання тільки підкреслить це безсилля права перед правом сили, пише espreso.tv.

П’ять років тому Росія фактично продемонструвала, що за наявності політичної волі і військової сили одна держава може приєднати до себе територію іншої без його згоди. Фактично було відкрито скриньку Пандори.   Наслідки очевидні – можливість нових територіальних конфліктів, воєн, навіть світової війни. Одночасно було продемонстровано, що гарантії ядерних держав країні, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї, нічого не варті. Наслідки цього вже позначаються, буквально кожен день. Президент США Дональд Трамп в цьому переконується, коли танцює навколо північнокорейського диктатора Кім Чен Ина.

Здавалося б, висновки зробити було нескладно. Цивілізований світ повинен був приступити до заходів із демонтажу російського політичного режиму, щоб показати – агресія не може залишитися без покарання, міжнародне право порушувати не можна. Справа, зрештою, не в Криму, не в Україні, навіть не в Росії. Справа в дотриманні цього простого принципу. Якщо людство хоче вижити, запобігти новим війнам і Третьої Світової, російський режим повинен бути демонтований. Саме його існування – загроза життю на планеті. Крапка.

Замість цього західні політики змагаються між собою в спробах зрозуміти, як так покарати Путіна, щоб не постраждали їхні економіки, щоб не образились виборці, чия дурість і недалекоглядність може позмагатися з жадібністю і боягузтвом еліт. Всі ці п’ять років ми спостерігаємо моральну капітуляцію Заходу перед силою, небажання приймати реальні рішення, посилення віри в те, що можна замінити принципи угодою. Ті, хто намагається зберегти хоча б видимість тиску, відстоює санкції, бореться за їх посилення, виглядає маргіналом.   Дякую за жорсткість Заходу можна сказати самому Путіну – він то пошле отруйників в Солсбері, то втрутиться у вибори, то ще щось. А так всі давно б уже забули і про Крим, і про Донбас.

Тому важливі не слова осуду, які прозвучать на Радбезі. Важливі дії.

 

ВІТАЛІЙ ПОРТНИКОВ

Березень09/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України