• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

РОСІЙСЬКИЙ ОЛІГАРХ ВЗЯВ ПІД КОНТРОЛЬ НАЙБІЛЬШІ ГАЗОВІ РОДОВИЩА В УКРАЇНІ

Цікаво, що ще перейде у власніть росіян до кінця правління Порошенка і Ко з такими судами?

За останні два роки компанія «Голден Деррік», яку контролює російський олігарх Павло Фукс, викупила кілька провідних українських газодобувних компаній. Ці компанії Фукс викупив у енергетичних фаворитів Віктора Януковича – Едуарда Ставицького і Юрія Бойка.

Ця компанія, створена в період президентства Януковича, як підприємство з участю держави (30 відсотків належало державної акціонерної компанії «Надра України») за активної участі міністрів уряду Азарова — Едуарда Ставицького і Миколи Присяжнюка, свого часу отримала більше 30 спеціальних дозволів на пошук і видобуток вуглеводнів на більшості перспективних ділянок на території України. Втім, безпосередньо пошуком і видобутком газу і нафти за час свого існування «Голден Деррік» практично не займався.

Цікаво, що ця компанія функціонує і нині, більше того, вона володіє дозволами, виданими «міністрами Януковича». Таким чином ця компанія блокує доступ до видобутку нафти і газу українським підприємствам.

У березні 2014 року держава призупинила дію більшості спеціальних дозволів «Голден Дерріка». Однак, у вересні 2016 року «Голден Деррік» несподівано повернув собі через суд право на розробку родовищ.

У 2015 році також змінився власник «Голден Дерріка», новим власником стали компанії, пов’язані з російським олігархом Павлом Фуксом, якого вважають наближеним до президента Росії Володимира Путіна.

«При цьому «Голден Деррік» практично не веде видобуток корисних копалин в Україні, але продовжує через суди блокувати всі спроби передачі дозволів на видобуток газу іншим компаніям».

 

Денис Казанський

Лютий26/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України