• Сьогодні: Середа, Квітень 8, 2020
Інфо ПС

ПРИЧИНА В НЕОБХІДНОСТІ ЖОРСТКОГО ПОРЯДКУ – КОЛОСАЛЬНА ПРІРВА МАЙНОВОЇ НЕРІВНОСТІ

У ці дні, коли в Освенціумі поминають жертв фашизму і готуються святкувати перемогу над Гітлером, проситься у букви така думка: цей вірус живий. Трохи приспаний, але живий. Вірус ФАШИЗМУ.

Для мене, якщо опустити виверти інтелектуальних визначень, фашизм – це абсолютне безправ’я окремої людини перед організованою певною ідеєю обивательською масою. Це може бути ідея зверхності однієї раси над іншою, а може бути ідея неминучого торжества комунізму, а може бути ідея НЕОБХІДНОСТІ ЖОРСТКОГО ПОРЯДКУ перед лицем справжньої чи вигаданої загрози: перенаселення планети, екологічної катастрофи, смертоносної пандемії… Тощо.
І є одна, очевидна, все зростаюча причина у НЕОБХІДНОСТІ ЖОРСТКОГО ПОРЯДКУ – колосальна прірва, яка щодень все глибша і глибша. Навіть у найрозвинутіших країнах. Це прірва майнової нерівності. Коли основна власність і фінанси зосереджені у руках кількох тисяч людей. Окремі з них значно багатші, аніж більшість держав світу. Технології новітні до певної міри можуть використовуватися для притлумлення і відволікання від цього кричущого факту. Але фантастично небувале на землі багатство рветься звідусіль, воно прагне надзичайних прав і визнання. З іншого боку все частіше з’являються на арені політики, які знають, як заздрість натовпу можна розігріти до кипіння і спрямувати у потрібному для цих політиків напрямку.
Саме від соціальних катаклізмів найбільше потерпало людство у 20 столітті. Не від падіння астероїда чи змін у кліматі. Від соціального збурення, яке було приведено в дію не один раз умілими маніпуляторами.
Більшість людей, здатних тверезо мислити, бачать, що прірва між окремими країнами, окремими людьми у самих країнах зможе всіх нас втягнути у чергову страшну біду. Знають – і не знають, як цьому зарадити. Бо всі старі політичні інституції, як і 80 років тому, заточені на поглиблення глобальних проблем, а не на їхнє подолання.

 

Viktor Leshyk

Січень27/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України