• Сьогодні: Четвер, 30 Червня, 2022
Інфо ПС

ПРОКУРАТУРА ВИМАГАЄ ПОСИЛЕННЯ УВАГИ БАТЬКІВ ЗА ПІДЛІТКАМИ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

В засобах масової інформації висвітлено непоодинокі випадки долучення підлітків у соціальних мережах до «груп смерті», таких як «Море китів», «Розбуди мене в 4:20», «Тихий дім», «Небесний кит», «Синій кит», «F57» тощо, наслідком яких є самогубство.

Окрім цього, діти грають у не менш небезпечні ігри такі як «Зникни на 24 години» та «Перебіжи дорогу», внаслідок чого можуть в силу свого вікового розвитку вони можуть стати жертвами злочинів або ж бути втягнутими у злочинну діяльність, а також отримати тілесні ушкодження несумісні з життям.

Слід зазначити, що на даний час в області не зафіксовано випадків самогубств дітей через смертельні ігри.

В той же час, в області проживає 500 тис. дітей, з яких майже 10 тис. – проживають у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають під соціальним супроводом.

У зв’язку із наведеним, прокуратура звертається до усіх батьків та осіб, які їх заміняють, та вимагає належного виконання свої обов’язків по вихованню дітей, підвищити увагу за їх психологічним станом та девіантною поведінкою, запобігти постійному перебуванню дітей в соціальних мережах, перевірити на тілі дитини наявність будь-яких порізів та малюнків, у тому числі у вигляді китів, а також забезпечити їх змістовним дозвіллям.

При цьому, кожен факт зникнення дитини та заподіяння самоушкоджень взято органами прокуратури на особливий контроль, про причини таких вчинків будуть повідомлені органи і служби у справах дітей для відповідного реагування, у тому числі шляхом взяття сімей із проблемними дітьми під супровід, а також для вирішення питання про відібрання дітей та притягнення батьків, за наявності підстав, до адміністративної відповідальності.

Окрім цього, прокуратура звертає увагу всім органам профілактики області на необхідності активізації роботи з метою виявлення проблемних підлітків, вжиття реальних заходів до недопущення та усунення настання негативних наслідків для дітей, результатам якої буде надана принципова оцінка, у тому числі, за наявності підстав, заходами кримінально – правового характеру.

Лютий21/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України