• Сьогодні: Субота, 2 Липня, 2022
Інфо ПС

ПРОЙШОВ II ПАТРІОТИЧНИЙ ВЕЛОПРОБІГ “ПАМ’ЯТІ НЕСКОРЕНИХ”

 Відбувся другий патріотичний велопробіг до Дня Героїв “Пам’яті Нескорених”.

Організатор заходу Микола Воєвода.
У заході взяли участь понад 50 учасників з Моршина, Стрия, Дрогобича, Миколаєва, Львова, Лисович, Добрян.    Серед них  “наймолодший” -75-річний ветеран спорту Стрийщини Роман Мазяк.

45 кілометрів дороги пам’яті про тих, хто гідний називатись Героєм. Ми вшановували тих, чиї імена відомі чи не кожному українцю, а також імена тих Героїв, яких пам’ятають одиниці. Щоб ці імена залишились в пам’яті нащадків.
Як важливо, щоб про цих Героїв пам’ятали. Про це також говорила мати Андрія Грицана-“Каптьора”, кіборга-захисника Донецького аеропорту.
Була несподіваною для нас зустріч в Угільній. Так яскраво нас не зустрічали в жодному селі. Діти у вишиванках, з синьо-жовтими стрічками в руках та з піснею “Ой у лузі червона калина похилилася” на вустах.

Побувавши на могилах Миколи Штинди, Зіновія Красівського та Січових Стрільців в Моршині; коло пам’ятника Тарас Брус в Лисовичах; садиба Степана Бандери у Волі Задеревацькій; на могилі Андрія Грицана, та вояки УПА у Великих Дідушичах; символічній могилі Героя УПА в Угільній; на могилі 33-м Героя УПА на хуторі Пила; на могилі Героя УПА з Лисої гори, на могилі Зіновій Багрій “Крук” у Станкові; закатованих жертв НКВС на Святому Яні та кільці автошляхів на околиці Довгого; Володимир Гавриляк “Зелений”, Бобик Лукаш “Назар”, Анастасія Боднар в Довгому- цих Нескорених Героїв сьогодні ми вшановували під час нашого велопробігу. Свічка пам’яті та спільна молитва були нашими сьогоднішніми супутниками.

 

 

 

 

Дякуємо стрийській поліції, яка нас супроводжувала, без них було б важко на дорозі!    Дякуємо Радіо Стрий Фм, ТелеЛан,    Дякуємо медикам Моршинської міської лікарні за супровід та надання допомоги ( на жаль, не обійшлося без пригод, тож їх допомога була необхідною).     Дякуємо Оксані Бандері за цікаву розповідь про Степана Бандеру та його родину, а Богдану  Сидораку за розповідь про довжинських Героїв УПА.

Герої не вмирають!

 

Юрій Важний

Травень29/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України