• Сьогодні: Середа, 3 Березня, 2021
Інфо ПС

ПРО ВЕЛИКУ МІСЬКУ ОТГ ТА ЇЇ МАЛЕНЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ ККД

        Люди вірять у те, в що хочуть вірити. Тому їх легко обдурити, використовуючи цю віру в своїх інтересах. І зараз, як ніколи, можна у цьому переконатися. І далеко ходити не треба. Візьмемо наше ОТГ, наше майбутнє ОТГ.

        Чому я вибрав саме цю тему? Тому, що мені здається, що це вже не просто розмови і не просто питання – це стає виборчим антагонізмом, на якому будуть спекулювати, маніпулювати, аби переконати стрийського обивателя, шо саме той чи інший кндидат здатен впоратися з викликом великої Стрийської ОТГ.

         Свою ж думку я публічно висловив ще 27 лютого поточного року. Більшість мовчала (і мовчить досі), а в стінах обласної ради напрацьовували формат майбутньої Стрийської ОТГ із подальшим поданням на затвердження до Кабінету міністрів. В той час я бачив у стінах обласної ради людей, які відстоювали Моршинську ОТГ, Грабовецько-Дулібську, Нежухівську – але не Стрийську ОТГ. Тобто сказати, що Стрийска ОТГ утворилася добровільно значить збрехати. Її просто зліпили з того, що лишилося і з того добровільного, яке переламали через коліно, як, наприклад, Нежухівську ОТГ. І я вас запевняю: ті, хто це зробив, не сильно заморочувалися, чи буде такий формат життєздатним, чи буде така ОТГ спроможна і комфортна для людини.

         За десяток років, перебуваючи в активних політичних процесах на регіональному та місцевому рівнях, я помітив, що характерною рисою тупих людей, які зараз стали займати відповідальні посади, є вміння швидко приймати радикальні рішення з будь-якого питання. Саме це сталося і в цьому випадку.

         Поки стрийська владна команда догризала останній шматок міської плоті і продавала рештки комунального майна, нікому просто не було діла до майбутнього формату ОТГ. От і все.

         Звісно, можна привезти до міста експертів, які говоритимуть ТЕ, що ми і без них знаємо, але ТАК, що нам важко буде зрозуміти; можна розкидатися святими запевненнями, що все буде добре і ми знаємо, що робити – оберіть нас. Але я вам кажу, люди, Стрийська ОТГ працювати не буде, якщо не буде розуміння наступного:

1. В сучасних умовах демографія, а не демократія є основою соціально-економічного розвитку міста, району чи ОТГ. А відтак ОТГ – це війна за людей, а не за землі, як це собі сплять і бачать майбутні голови над головами.

2. Сучасне село – це вже не буряки із ланковими. А селяни, які переважно працюють у місті. Тому потрібно забезпечити їх на місці такою ж можливістю. Хтось про це говорить? Ніхто!

3. Місто – це завжди більший вибір, а отже, якісніші послуги. Який вибір сьогодні ми надамо чоловікові, який приїде з села, маючи напіврозвалену медицину і ну дуже вже посередній і кволий освітній рівень послуг? Ну хіба що кави попити.

       Поки що такої риторики, окрім всезагального позитивчику і тупих політичних піруетів, я не бачу. Бачу лише видимість того, що всі знають ЩО і ЯК робити. Біда лише в тому, що не так багато ВМІЮТЬ і ХОЧУТЬ робити.

Олег ФИЛИК, депутат Стрийської міської ради

Серпень12/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України