• Сьогодні: Субота, 26 Вересня, 2020
Інфо ПС

ПРО ПОП-КОРН КРАЩЕ ПОДУМАТИ ВЖЕ СЬОГОДНІ

         Кілька думок-прогнозів про найближче економічне майбутнє. Не тільки у нас. Глобально.

Але почнемо здалеку.

         У кінці 18-го чи на початку 19-го століття було якось незвично тепло і волого, внаслідок чого на місто Делі напали полчища кобр. Змії кусали на смерть не тільки місцевих жителів, але і британських начальників. Тому колоніальна влада встановила винагороду за вбивство злих змій, відкривши по місту приймальні пункти скальпів. Все було б добре, якби довкола були британці. А довкола були шудри – представники місцевої бідноти з найнижчих каст. Шудри швидко зметикували, що кобр можна просто розводити на фермах і потім величезними підводами продавати тупим блідолицим. Що і було зроблено.

        Пройшов якийсь час і британці прозріли.

Засмутившись, колонізатори скасували приймальні пункти, після чого в фермах відпала потреба, і шудри вчинили найпростішим способом – відпустили кобр на волю.

        Результат – перше нашестя змій на Делі здалося, порівняно з другим, дитячим ранком, і Ганг прийняв у свої води багато зовсім не утоплеників.

        Цю і подібну цій ситуацію типологізував американський соціолог Дональд Томас Кемпбелл, що увійшло в науку як закон Кемпбелла. Якщо перефразувати його з наукової на людську мову, то він зводиться до наступного: коли та чи інша держава починає придумувати якісь “індикатори” для виявлення тієї чи іншої соціальної активності – то вся соціальна активність починає зводитися до зростання цих індикаторів.

        Найконкретніший приклад роботи закону – це система освіти, де в якості індикаторів наявності в голові знань придумали якісь “тести”, якими масово захопилися всі університети. В результаті студенти, серед яких чимало нащадків хитрих і підступних шудр, стали не вчити підручники, а вчитися правильно відповідати на тести. В кінцевому підсумку університети почали випускати дебілів, від знання яких всі падали, коли новобранці потрапляли у лікарню або там на виробництво.

        Ще один хрестоматійний приклад – це будівництво розвинутого соціалізму, коли головні будівельники спочатку придумали унікальні показники росту типу “пудів чавуну на душу населення“, “літрів молока більше, ніж в Америці” або “кількість випуску телевізорів порівняно з 1913–м роком”. У результаті показники якби росли, а країна була в дауні, який з кожним роком посилювався. І потім все впало – на рівному місці і при відмінних економічних показниках, причому особливо показники були гарні порівняно з 1913–м роком.

        І ось зараз, незважаючи на такий сумний історичний досвід, глобальні контори, немов всепланетне Політбюро ЦК КПРС, всіма руками схопилися за регулюючі важелі. Люди з ранку і до вечора видають якісь важливі укази, вливають кудись немислиме число доларів і євро – щоб вирівняти показники і зростання економіки було очевидним.

        І все ніби зростає, але, тим часом десь у підпіллі, на прихованих фермах рояться кобри, в яких скоро відпаде потреба, і які скоро будуть випускати. І першою з цих змійок буде дика інфляція (це уряд Зеленського нам уже почав реалізовувати), інфляція, реальний поточний масштаб якої можна оцінити лише по зростанню ринків дорогоцінних металів:

Silver Miners SIL: 178%

Gold Miners GDX: +152%

Silver: +96%

Gold: +28%

       Саме золото виросло ніби-то помірно, але вкладення в його видобуток нечувано зросли. А ще рік тому ці золоті/срібні шахти нікому не були потрібні, й інвесторів доводилося благати, щоб вони дали пару баксів на розробку родовища.

       Ціни на золото/срібло – це зараз єдині реальні економічні дані, за якими можна підсумовувати загальний рівень інфляції, а все інше – безглузде і марне сміття. Тому, виходячи з цих цифр, і як прогнозують розумні люди, в найближчому майбутньому весь цей світовий мильно–паперовий економічний міхур лусне. Наслідки будуть просто дивовижні. Причому, що найцікавіше – настане колапс на тлі відмінних економічних показників з усіх боків. Ніхто і не здогадуватиметься – так що стежимо за розвитком подій… І про поп-корн краще подумати вже сьогодні.

Віктор ЛЕШИК, журналіст-міжнародник, медіа-експерт

Липень26/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України