• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

ПРАВОВА ЧИ ПОЛІЦЕЙСЬКА ДЕРЖАВА?

ПРЕЗУМПЦІЯ ПРАВОТИ ПОЛІЦЕЙСЬКОГО МАЄ СТАТИ СОЦІАЛЬНОЮ НОРМОЮ

          Необхідно, аби суспільство прийняло цей імператив не як обмеження громадянських свобод, а як безумовне правило власної безпеки. Про це 26 вересня заявив Арсен Аваков. (Поштовхом до цієї заяви став, безперечно, розстріл поліцейських у Дніпріред.)

При цьому право громадянина на оскарження дій поліцейського не буде обмежене будь-яким чином, а лише відкладене на дуже короткий термін.

«Це висока відповідальність і високі права для поліції, але другого шляху побудови ефективної правоохоронної системи немає. Поліція, що реформується, повинна і буде отримувати і більше прав, і більше довіри суспільства», – наголосив міністр внутрішніх справ.

При цьому необхідно вдосконалювати професійність поліцейських сил, розширюючи як рівень їхньої компетентності, так і відповідальності за забезпечення свобод. «Повага до правил, законності і процедур – лише розширює громадянські свободи», – зазначив Арсен Аваков.

Він додав, що презумпція правоти поліцейського повинна працювати, як це відбувається в Німеччині, США, Великобританії, Франції, Італії, Канаді та багатьох інших країнах. Принцип «спочатку підкорись – потім оскаржуй» – один із інструментів побудови системи колективної безпеки західного світу.

Міністерство внутрішніх справ України буде пропонувати парламентарям імплементувати цю норму в законодавчому полі. Наразі до внесення на розгляд Верховної Ради готується пакет законодавчих ініціатив, де буде закріплено зазначений принцип.

avakov

      Норми інструкції з використання зброї, а також дії поліції у критичних ситуаціях стануть більш жорсткими. У роботі також почнуть активніше використовувати електрошокери, того ж дня у Дніпрі повідомив міністр.

За його словами, Закон про Нацполіцію передбачає використання електрошокерів, однак поки що вони не активно використовувалися патрульними. «Кожен повинен знати, якщо якийсь бандит буде дестабілізувати ситуацію – будуть застосовуватися електрошокери з усіма можливими ризиками. Без додаткових сентиментів буде також застосовуватися зброя», – зазначив Арсен Аваков.

Він додав, що першу партію закупівель шокерів, якими будуть оснащені поліцейські, вже підготували. «Ми почнемо їх застосовувати після того, як вони пройдуть відповідний процес реєстрації: від Міністерства охорони здоров’я до Генеральної прокуратури. Сподіваюся, що це буде дуже коротка процедура», – повідомив міністр.

 Департамент комунікації МВС України

 І що ВИ з цього приводу думаєте?

Вересень26/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України