• Сьогодні: Понеділок, 13 Липня, 2020
Інфо ПС

ПЛАТИТИ ЧИ ПОЧЕКАТИ – ОТ У ЧОМУ ПИТАННЯ

Ціни на газ незаконні. У нас є право вимагати перерахунку за три останні роки…

8 липня Шостий апеляційний адмінсуд, що у Києві на Московській (є ще таке в столиці!В.А.),8, виніс свій вердикт, яким підтвердив рішення Окружного адмінсуду за позовом Юлії Тимошенко до Кабміну і Нафтогазу.

Таким чином, ціна на газ, що діє нині згідно з постановою Кабміну України №315, визнана незаконною. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає.

Тобто споживачі одержали законне право вимагати перерахунку за газ і тепло.

Крім того, Шостий апеляційний адмінсуд відмовив у задоволенні апеляційних скарг Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Національній комісії, котрі здійснювали державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, ПАТ НАК «Нафтогаз України», залишивши рішення Окружного Адміністративного суду без змін.

Суд своїм рішенням ухвалив, що діючі з 2016-го року тарифи НЕ Є ЗАКОННИМИ.

Крім того, суд зазначив, що це рішення дає можливість суб’єктам даних правовідносин звертатися в компетентні органи або суд із вимогою про перерахунок із 27 квітня 2016 року і по сьогодні незаконного тарифу.

      Тим паче, що ще раніше Конституційний суд визнав неконституційними низку положень Закону “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг“. Як відомо, НКРЕКП утворив президент П.Порошенко указом від 27 серпня 2014 року № 694. Пізніше – 22 вересня 2016 року – Верховна Рада прийняла Закон “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”, яким було визначено, що НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає та звільняє президент.

Конституційний Суд України своїм рішенням від 13 червня 2019 р. № 5-р/2019 у справі № 1-17/2018(5133/16) визнав, що утворивши НКРЕКП своїм указом, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати такі органи. Так само Конституція не наділяє президента правом призначати та звільняти членів НКРЕКП.

Крім того, КС вирішив, що визначений законом статус НКРЕКП не відповідає Конституції. За своїми функціями, завданнями і повноваженнями НКРЕКП по суті є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон мав визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКП в систему органів виконавчої влади і спрямування її роботи Кабінетом Міністрів.

Так що, українці, суди своє слово сказали – справа за вами: платити по-старому чи вимагати перерахунку своїх платіжок за останні три роки!

 

За матеріалами інтернет-видань підготував Василь АЛЄКСЄЄВ

Липень26/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України