• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

ПІДРУЧНИКИ БУДУТЬ. ТІЛЬКИ КОЛИ?

 

У школах розпочався новий навчальний рік, та проблеми залишилися ще минулорічні.  Учні 4 та 7 класів забезпечені підручниками на половину, тобто 50% від потреби.   

Про нестачу підручників говорять і в Міністерстві освіти й науки України. Зокрема на сайті міністерства йдеться, що в минулому році підручники для 4 та 7 класів друкувалися на засадах співфінансування – 50% було виділено з державного бюджету, інші 50% мали додати з місцевих бюджетів. Свою половину підручників – за кошти з державного бюджету – Міністерство освіти і науки надрукувало в повному обсязі і доставило в регіони. Ці підручники регіони отримали вже у другій половині навчального року.

У міністерстві вважають: друк і доставка решти підручників – відповідальність місцевих органів влади. Львівська  область забезпечила своїх дітей підручниками менш як на половину: 49% – підручники для 4 класів, та 46% для 7 класів.

Про ситуацію з підручниками у м. Стрию нам розповів методист відділу освіти Володимир Веселков: “Частину коштів для придбання підручників виділено за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету. Стрий отримав 124 230 грн. На даний час із цих коштів освоєно близько 77 000 грн. Чому не всі кошти освоєні? Незважаючи на те, що розпорядження голови ЛОДА про закупівлю було ще у квітні, реально кошти на місця прийшли в серпні”. Ще однією причиною є те, що видавництва змушені спочатку виконати держзамовлення щодо друку підручників для 8 класу, і вже після його виконання взятися до друку підручників 4 та 7 класів.

У Стрию за кошти державної субвенції будуть закуплені підручники 4 класу з української мови, читання, англійської мови і математики. Для учнів 7 класів – з української мови, алгебри, геометрії, історії України, англійської мови.

– Оскільки коштів державної субвенції недостатньо, рішенням сесії міської ради виділено кошти в аналогічній сумі 124 230 грн. Відділом освіти вже зроблено розподіл цих коштів по школах, чітко визначені видавництва, у яких будуть закуповуватися підручники з інших предметів. Зокрема це біологія, фізика, хімія, українська та зарубіжна літератури для 7 класу. Для 4 класу – «Я у світі», природознавство, інформатика. Тобто, з більшості основних предметів підручники будуть закуплені, – запевняє Володимир Веселков. – Але  потрібний час на те, щоб оформити всі угоди й технічні моменти. Тому, можливо, ще деякий час, до кінця вересня, а можливо й довше, учням доведеться працювати  з тими підручниками, які вже є у школах. Щоб вийти з даної ситуації й не створювати соціальної напруги у школах, використовують і старі підручники.

Якщо у Стрию система освіти є децентралізована, тобто кожний навчальний заклад є окремою юридичною особою й  кожна школа сама буде робити замовлення підручників, відділ освіти тільки допомагає й координує. У районі ситуація дещо інша. У них централізована система освіти, тож підручники будуть закуповувати централізовано. А тут уже виникають інші труднощі. Закупівлі від 10 000 грн. потрібно проводити через систему PROZORO, а на все це потрібний час. Як повідомив  керівник  районного відділу освіти  Микола Пищик, для придбання підручників вони  отримали близько 105 000 грн. державної субвенції. І ще близько 80 000 грн. будуть просити у районних депутатів виділити з місцевого бюджету. Дане рішення мають прийняти на сесії районної ради  8 жовтня. За цей час відділ освіти має підготувати всю необхідну документацію. Тож процес закупівлі підручників триває.

 

Оксана Стасів

Вересень16/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України