• Сьогодні: Субота, 23 Січня, 2021
Інфо ПС

ПЕТИЦІЯ ЗА ЧІТКИЙ ОБЛІК І АЛЬТЕРНАТИВНИЙ МОНОПОЛІСТУ КОМУНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ СТРИЯ

На сайті електронних петицій Стрийської міської ради зареєстровано нове звернення щодо наведення ладу у сфері міських перевезень.

Не так давно, з 1 квітня 2018 року у стрийських маршрутках подорожчав проїзд на 25% – з 4 до 5 грн. І ось знову, мотивуючи оновленням автопарку та погрожуючи невиїздом автобусів на маршрут, ТзОВ «Стрийське АТП» піднімає плату за проїзд ще на 40% – до 7 грн.

Начальник відділу ЖКГ, промисловості, транспорту та зв’язку міськради обґрунтовує збільшення тарифу здорожчанням палива на 11,5% (http://www.stryi-rada.gov.ua/ekonomic/info_240520193.pdf). Але ж здорожчання лише однієї складової тарифу (хоч і вагомої – 60%) лише на 11,5% не дає загального збільшення аж на 40%!

З розрахунків, поданих ТзОВ «Стрийське АТП» в Стрийську міську раду, випливає, що 41,5% пасажирів – пільговики, тобто усі 5 тисяч стрийських пільговиків – від немовляти з багатодітної сім’ї до прикутого до ліжка інваліда – 6 днів на тиждень роблять 1 поїздку (що навряд чи відповідає дійсності). Співвласник ТзОВ «Стрийське АТП» п.Олеськів парирує, що, мовляв, натомість вони возять безкоштовно 11 тисяч стрийських пенсіонерів, які не є пільговиками. За 2018 рік перевізник отримав з міського бюджету 9 млн.грн. відшкодування за перевезення пільговиків (і не пільговиків – пенсіонерів), що складає більше половини заявленої собівартості перевезень (17 млн.грн.). Як було слушно зауважено на проведених 23 липня громадських слуханнях, за ці кошти міська рада могла б сама закупити нові автобуси та випустити їх на «гарячі» маршрути. Натомість їх закупить приватна фірма.

Оскільки немає чіткого обліку реального пасажиропотоку та пільгового пасажиропотоку зокрема, просимо керівництво міста розробити механізм такого обрахунку. З метою уникнення подальшого шантажу з боку перевізника просимо започаткувати створення альтернативного, комунального транспорту, – зазначено електронній петиції.

Дану ініціативу можна підтримати впродовж 58 днів. Для розгляду петиції необхідно зібрати 150 підписів мешканців Стрия.

Підтримати ініціативу можна ТУТ.

Нагадаємо, що минулого тижня відбулися громадські слухання щодо підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті у межах міста. Як результат — рекомендовано підвищити вартість проїзду з 5 до 7 гривень. Підняття має відбуватись у два етапи: 6 гривень буде вартість проїзду вже найближчим часом, а 7 гривень після 50% оновлення автопарку місцевим перевізником, який обслуговує міські маршрути.

Серпень02/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України