• Сьогодні: Неділя, 11 Квітня, 2021
Інфо ПС

ОРІЯ-ПРАУКРАЇНА – КОЛИСКА БІЛОЇ РАСИ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

        Хтось буде істерично реготати, а хтось і злісно тіпатися, коли поставити запитання “Яке має відношення кельтський король Яр Тур до України?”. Хоча, за легендою, відомо, що наставник того вельможі – волхв Мерлин – походив з берегів Дніпра. Звідти, за одним із переказів, він якимсь незбагненним чином доставив на острови Британії знаменитий Стоунхендж.

        Якщо серйозно, то землі України породили і ще одну знакову спільноту – Кельтів (Гелонів), представники якої згодом стали благодатним субстратом для народження і розвитку сучасної т. зв. “західної цивілізації”. Як відомо з оповідей Геродота, в придніпровських плавнях, від Геракла та місцевої Русалки (доньки богині Дани) народилися троє синів – Агатирс, Гелон і Скит. Наймолодшому вдалося виконати заповіти батька і він залишився правити на Батьківщині, а двоє старших стали провідниками споріднених народів – Траків і Гелонів (Галів).

        Отож, нащадки середульшого сина належали до народів т. зв. “культури бойових сокир (кельтів)” і вже з ІІ-го тис. до н.е. почали плавно просуватися з Придніпров’я на Захід, опановуючи усі родючі землі, які траплялися їм на шляху і трансформуючись з часом в “галштадську” і “латенську” культури. Одним із перших осідків у довгій дорозі до Британії (країни Бритих), Ірландії (землі Ірію (“рай-країна”)) та Шотландії (країни Скотів) стали землі Прикарпаття – Галичина.  Невдовзі карта Європи покрилася назвами з коренем “гал”, які через століття трансформувалися, але і досі є пізнаваними, як от Галац (суч. Румунія), Галштад (суч. Австрія), К(г)аліш (суч. Польща), Галія (суч. Франція), Галісія (суч. Іспанія), ПортуГалія тощо. Після того, як перська армія у 512-13 р.р. до н.е. знищила кельтську столицю Гелон (Більське городище на Полтавщині), – відбулася ще одна велика міграція Галів, внаслідок якої на теренах Анатолії і ПалеСтану виникли Галата і Галилея.

(уривок з книги “Ода Оріям”)

© Юрій ПЕРЕТЯТКО, 2011

Грудень29/ 2020

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України