• Сьогодні: Субота, 4 Липня, 2020
Інфо ПС

НІЯКІ НОВОМОДНІ ІЛЮЗІЇ І ТЕОРІЇ НЕ ЗАМІНЮЮТЬ ВІЧНІ ІСТИНИ: ПОРЯДКУ І ПОРЯДНОСТІ

Психологи і соціологи до кінця не можуть пояснити феномен моди. Бо це із сфери масової свідомості. А вона часто вченими сприймається, як дрімучі джунглі, перед якими ти стоїш із мікроскопом і коробкою для жучків, а за деревами чути ревіння тигрів.


У 19 столітті страшенно модними і проривними стали ідеї національної держави. Геть імперії, геть монархії, нація – понад усе! У Європі це ще назвали “Весною народів“. Нас, українців, на те європейське свято не пустили, але направду, ми тоді не дуже й просилися. Уже ближче до кінця 19-го Карл Маркс, Фрідріх Енгельс і ренегат Каутський засвітили новомодну зірку – соціальна рівність і тотальна соціальна справедливість. Цей грімучий коктель фактично спричинив дві світові війни.

А що ми? А ми, як той Буріданів осел, бігали між двома купками сіна: національною державою і соціалізмом, і таки вткнулися в голодомор і в нове колоніальне закріпачення.
Ми (досить значна частина) зараз зачаровані новою ідеологією – цифрова технологія змінить у нас геть усе. Депутати від Слуги народу говорять – тримають паузу і пророкують прямо з таким виглядом, що це саме вони винайшли чіп, комп’ютер чи смартфон. Але ж це не вони. Як ідеї націоналізму, як ідеї соціалізму, так ідеї технократичні до нас імпортовані. Ми ставимося до них, як адепти карго-культу – поклоняємося, бо воно нове і незнайоме.
Ми ніяк не можемо зрозуміти, що жодні “ізми” не замінять багаторічну ретельну роботу по налогодженню справ, по прибиранню дому і прибудинкової території від сміття, брехні, корупції. Ті, що вибралися за кордон і стали до миття унітазів, прекрасно вже це розуміють. Розуміють, що ніякі новомодні ілюзії і теорії не замінюють вічні істини: порядку і порядності.

 

Віктор ЛЕШИК, медіа-експерт

Лютий08/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України