• Сьогодні: Неділя, 3 Липня, 2022
Інфо ПС

НАТО, ЯК І ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ, НЕ ОДНАКОВО, ЩО З УКРАЇНОЮ

(Цитати з виступу Генсенка НАТО у Раді)

     Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг свій виступ у Верховній Раді України розпочав із Тараса Шевченка.

     «Я щасливий бути знову в Україні, і для мене велика честь виступити перед Радою. Я перший генсек НАТО, який це робить. І я сам, як депутат парламенту, повністю визнаю важливість парламентів у сучасній демократії. І як писав великий український поет Тарас Шевченко:

Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять.
Ох, не однаково мені…

НАТО також неоднаково. Тому ми стоїмо поруч із вами з часу незалежності України.

     …Анексія РФ Криму завдала важкого удару Україні, її наслідки відчувають усі вільні країни світу. Вперше після закінчення Другої світової війни одна європейська країна анексувала частину території іншої країни і зробила це силою. Ця політика зруйнувала десятиліття прогресу, який ми вибудовували для того, щоб міжнародний порядок грунтувався на законності.

…Я неодноразово повторював, НАТО ніколи не визнає нелегітимну анексію Росією Криму. Росія намагається дестабілізувати ситуацію в Україні за допомогою бойовиків на Донбасі, кібератак, дезінформації та військової присутності в Україні. Це повинно бути припинено. І Європа, і Північна Америка одностайно засуджують дії РФ. Ми беззаперечно підтримуємо продовження економічних санкцій.

    …Ми надаємо пряму підтримку для вас, зокрема, в модернізації вашого війська силами 10 трастових фондів на суму 40 мільйонів євро. Це і військова реабілітація, і кіберзахист. Ми також заохочуємо країни підтримувати вас на двосторонній основі.

     …Альянс не має своєї зброї як єдина організація. Країни-члени мають озброєння, і я знаю, що ведуться переговори про надання зброї на основі двосторонніх консультацій.

     …Тільки 29 країн-членів і країна, що подає заявку, будуть вирішувати це питання (про вступ України в НАТОІнфоПС), і ніхто інший. Запевняю, жодна третя сторона (тобто, Московія ІнфоПС) не має право впливати на цей процес. Ми на прикладі Чорногорії бачимо, що наші двері відкриті, ми продовжимо цю політику.

Водночас, цей самий приклад показує, що вступ до НАТО потребує реформ, великої роботи і досягнення стандартів НАТО. Отже, рішення України зараз зосередитися на реформах, на зміцненні своїх інституцій безпеки, на боротьбі з корупцією, на модернізації — це абсолютно правильний фокус, оскільки це допоможе досягти стандартів НАТО і навіть незалежно від перспективи членства в НАТО, оскільки чим більше ви модернізуєтесь і переходите на оперативну сумісність — тим краще для України. Навіть поза межами Альянсу.

Мій меседж такий: зосереджуйтесь на реформах, на досягненні стандартів НАТО, на боротьбі з корупцією — це найкраще, що ви можете зараз зробити. Загальна схема створена, інструментарій наявний є, а країни Альянсу будуть робити необхідні внески в рамках пакету підтримки.

Прийшов час героїв, яких Україна потребує як ніколи раніше, не тільки на полі бою, але прямо тут, у парламенті, уряді, бізнесі та громадянському суспільстві».

Йенс СТОЛТЕНБЕРГ, Генеральний секретар НАТО

Липень11/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України