• Сьогодні: П’ятниця, Квітень 10, 2020
Інфо ПС

НАС ПОТРІБНО ПОСТАВИТИ НА МЕЖУ ВТРАТИ ВЛАСНОЇ ПРИСУТНОСТІ ТУТ – І ТОДІ, МОЖЛИВО, МИ БУДЕМО ВІДСТОЮВАТИ ТЕ, ЩО НАЛЕЖИТЬ НАМ ЗА ПРАВОМ РІДНОГО ГРУНТУ

Атмосфера відстороненості стриян від свого міста в умовах новочасся стала настільки очевидною, що, аби її не помітити, потрібно, напевно, хіба відмовитися від самої стрийської прописки.

Мені здається – а здається мені доволі часто,- що для того, аби ми, Стрияни, почали цінувати міський уклад, міські традиції, правила та й, зрештою, саме місто, нас потрібно поставити на межу втрати власної присутності тут і тоді, можливо, ми будемо відстоювати те, що належить нам за правом рідного грунту.

А то як виходить – у місті живе 60 тисяч звичайних людей, а користуються містом десяток незвичайних людей. Місто є територією проживання для критичної більшості – і територією годування для критичної меншості. Місто роздається-розбудовується для багатих – а обслуговується виключно бідними.

Не хочу, щоб ви думали, що ці рядки писалися під смисловий вітерець лівого популізму, бо воно може так виглядати… Хочу лише, щоб кожен із вас став собі зараз удома перед дзеркалом і спитав: а де ж усі ці стурбовані, занепокоєні і збентежені хлопці та дівчата, які ще кілька тижнів тому – а тоді, я нагадаю, були вибори – просто мліли від бажання вирішувати міські проблеми, жити міськими потребами, бути з людьми – де вони зараз?

Як вам важко відповісти на, здається, очевидне питання, то і я відповідати не буду. Скажу лише, що тепер, аби викристалізувати нове поняття для тих, які хочуть сатисфакції від своєї стрийськості, і для тих, кому назва «Стриянин» завжди значила передовсім стан безперервної боротьби за місто або повноцінне життя у ньому, вартувало б просто відмовитися від цього і віддати великий Стрий дешевим легковірам, які догризуть останній шматок міської плоті під себе, а вам кинуть кістку.

«І щастя всіх прийде по наших аж кістках».  (Іван Франко, «Каменярі», 1878).

 

Олег ФИЛИК, депутат Стрийської міської ради

Серпень15/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України