• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

НАРОДИТИСЯ ЗГОРИ – ПЕРЕМОГТИ СВІТ

Народитися згори означає, насамперед, вірити в Ісуса: “Кожен, хто вірує, що Ісус є Христос, той народився від Бога.” (1Йо.5,1)
А що конкретно це означає на ділі?
В навчанні апостола Йоана Богослова народитися згори означає:
зненавидіти своє життя на цьому світі (Йо.12,25);
позбутися всіх власних досягнень і здобутків (Йо.12,24);
вирватися з рабства земних речей (1Йо.2,17);
звільнитися від плотських прив’язаностей (Йо.19,39);
піднятися вище від землі (Йо.12,32);
вийти з неволі страху (1Йо.4,18);
перемогти світ (1Йо.5,4);
погордити його славою (Йо.12,43);
стати вільним від людей (Йо.5,41);
визволитися з-під влади гріха (1Йо.5,18);
любити Бога і тих, хто народився від Нього (1Йо.5,1).
Народження згори – це не щось абстрактне і містичне, це реальна духовна переміна людини через віру в Ісуса Христа. Народження згори – це не релігія та містерії, це справжнє життя, це життя з надлишком, яке дає Христос! “Бо все, що народжується від Бога, перемагає світ. І оце перемога, яка перемогла світ: віра наша. А хто перемагає світ, як не той, хто вірує, що Ісус – Син Божий?” (1Йо.5,4-5)
Найкращий євангельський приклад народження згори – це, звичайно, Нікодим, який втратив все, коли публічно визнав себе послідовником Ісуса в день самого розп’яття. Саме смерть Ісуса вирвала Нікодима зі світу, з його власного світу. Того року він вперше не їв єврейську пасху разом з усіма юдеями, він позбавив себе цього права, коли “осквернився” мертвим тілом Ісуса, знімаючи його з хреста. Та цим не обійшлося. Він втратив також місце в синедріоні, втратив своє майно і став персоною non grata в Ізраїлі за свою приналежність до Ісуса. Але це була не поразка, а справжня перемога Нікодима: він піднявся вище від землі. Христос вирвав його з корумпованого, брехливого синедріону і мертвої, фальшивої релігії і притягнув до Себе, вгору. Імя Нікодим буквально означає “переможець людей”. Він повірив в Ісуса! Він переміг світ! Він народився згори, від Духа, “не з крови, ані з тілесного бажання, ані з волі людської, лише – від Бога народився.” (Йо.1,13)

Стрий.net

Березень04/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України