• Сьогодні: Середа, 15 Липня, 2020
Інфо ПС

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ МАЄ МАТИ: ЛЮДЕЙ – ЗА СПИНОЮ, ЛЮДСЬКІ ПОТРЕБИ – В СЕРЦІ І ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ЇХНІХ ПРОБЛЕМ – У ГОЛОВІ

Інтерв’ю з кандидатом у народні депутати по одномандатному (Стрийському) виборчому округу № 126, позапартійним самовисуванцем ОЛЕГОМ ФИЛИКОМ

КОР.: Ви йдете в парламент – на підтримку якої вікової групи виборців розраховуєте?

ФИЛИК: Я розраховую і рівняюся на людей із переконаннями. Якщо у вас немає власних переконань ви живете чужими. І живете, як правило, погано і, як правило, нижче свого потенціалу. Але найгірше у цьому те, що ми і самого власного потенціалу зрікаємося. Так, саме потенціалу, молодого потенціалу, бо резерв у нас у місті є, і він незмінний – 13 тисяч пенсіонерів.

А от із молодимипроблема, адже все їхнє майно – це кепка, капці і смартфон. Вони можуть починати своє доросле життя в будь-якому іншому місті чи країні, оскільки ще нічого не нажили, не “обросли” майном, роботою, знайомствами, сім’єю. Їх ніде ніщо не тримає. Тож для свого майбутнього вони вибирають майданчик із найкращими стартовими позиціями. І їдуть (фактично евакуюються, емігрують, втікають) зі Стрия.

На жаль, за майже 30 років ми лише заасфальтували місто, в якому некомфортно жити, з якого навіть наші діти прагнуть утекти за будь-яку ціну.

Цей процес небезпечніший за будьяку війну. Він вимиває звідси стільки люду, скільки не знищать жодні війни, хвороби, пожежі, ДТП та нещасні випадки разом узяті. Причому вимиває найенергійніших і в більшості випадків – дуже молодих людей.

А люди втікають. Значить їм некомфортно. Вони обирають кращі стартові майданчики, з більшими можливостями і гарантіями.

Добре, що мають вибір. Погано – що цей вибір не на нашу користь.

КОР.: Якими є основні тези вашої програми?

ФИЛИК:  Дуже добре, що ви поцікавилися програмою. Бо насправді тривожно і сумно спостерігати, як сьогодні кандидати змагаються гаслами, грішми, впливом. А це мали б бути програмні, системні, зрозумілі для людей речі.

У моїй програмі є три засадничі речі:

1) Гідне представництво Великої, направду Великої, Стрийщини в стінах Верховної Ради, як території проживання, а не годування.

2) Вихід із рівня нульового інвестиційного клімату в регіоні – і я зараз кажу і про Стрийщину, і про Жидачівщину і про Ходорівщину, які просто перебувають в інвестиційному вакуумі через незмінність, я наголошую, незмінність, жадібність і захланність так званих містечкових еліт.

3) Це, звісно, Молодіжна політика. Ми повинні конкурувати за людину – за молоду людину. Рівнем зарплат, якістю життя, медициною, освітою. Адже без молоді все втрачає зміст.

КОР.: Якими є основні проблемні аспекти, на які варто сьогодні наголосити в окрузі, в місті, в районі?

ФИЛИК: Коли у 2015 році я прийшов у представницьку владу – не виконавчу, а представницьку – я прийшов туди, вже маючи управлінський досвід, як керівник адвокатської фірми, я побачив там величезну пустку та просто кричущий брак владної компетенції. Я побачив там людей, які вже все, що могли, від цього міста взяли, все, що хотіли – отримали, і їм уже насправді потрібно небагато – лише, щоб несли, давали, клали і не чіпали, не вимагали, мовчали…

Отож, перше – це брак владної компетенції і мотивації.

Друге – неефективне бюджетування і планування. Я скажу вам, що за гроші, які зараз витрачаються на латання ям – причому одних і тих же – на дорогах, можна будувати в місті нові дороги; за гроші, які виділяються на зрізку дерев, можна облаштовувати нові парки; а за гроші, які виділяються на рекультивацію полігону роками, можна було б уже побудувати і мати свій сміттєперереробний завод.

Третє місто припинило своє існування в промисловому ареалі, економіка більше не генерує дохід для міста, а саме місто живе за рахунок міщан. Це не нормально! Для колись великого промислового центру Західної України, який, завдяки своєму швидкому соціально-економічному розвитку та зручному розташуванню на перехресті міжнародних залізниць має машинобудівну, деревообробну, легку та харчову галузі промисловості.

І я не збрехав – бо таки Стрий це мав, і, здається, не так давно мав, не так давно ми виробляли на весь пострадянський простір ковальсько-пресове обладнання, ремонтували вагони, виговляли дитячі візки, взуття, мікросхеми, метало-бетоно-конструкції та готову продукцію і багато іншого.

Того Стрия вже нема. Зате ті люди є, знову і ще продовжуючи гребсти в обидві жмені, аби ми продовжували їздити по світу з порожніми руками…….

Можна також сказати і т.д., і т.п. Скажімо, відсутність стратегій розвитку,

бюрократична система управління,

корумпованість місцевих органів влади,

відсутність ефективної комунікації між владою і громадою,

нерозвиненість громадянського суспільства щодо формування місцевого самоврядування,

відсутність системної роботи з маркетингу міста,

недостатня кваліфікація кадрів…

КОР.: Що сьогодні має вміти чи мати кандидат чи депутат Верховної Ради, аби виправдати свій кредит довіри?

ФИЛИК: Відповідь буде короткою. Має мати людей за спиною, людські потреби – в серці і шляхи вирішення – у голові. Має бути серед людей, і щоб присутність депутата на окрузі не зводилася до турботи, допомоги чи «засівання», а до системної роботи з виборцем, з людиною, а не з прохачем.

КОР.: Чому ви вважаєте, що дозріли?

ФИЛИК: Гарне слово «дозріти». Я не вважаю, що дозрів. Я щодня готовий вчитися, готовий служити людям, принаймні, можу це робити набагато краще, ніж ті, хто були до мене. Слухайте, за десять років роботи у представницькій гілці влади, а починав я ще у 2008 році помічником депутата обласної ради, я знаю, що може насправді депутат Верховної Ради, окрім засівання грошима, причому – не своїми, а людськими, грішми платників податків. І я знаю, як це робити.

А щодо дозрівання, то у нас в українському політикумі, як на мене, аж забагато перезрілих, протермінованих, із закінченим терміном давності персонажів, яких двано пора утилізувати. Натомість – ми їх обираємо, на жаль.

КОР.: Як, яким чином, в який спосіб можна це становище змінити?

ФИЛИК: Тут ключовим є не ЯК, а КОЛИ. Зараз! І зробити це може молодь, і лише молодь! А ще ті, хто не уникав і не нехтував людьми, не ховався перебіжками від людських потреб владними кабінетами і підносив свій голос не для того, щоб крикнути, а для того, аби почули тих, хто голосу не має.

Насправді, тим, хто зараз має прописку на найвищих міських посадах, вартувало б щонайменше вибачитися. Вибачитися перед обкраденим цілим поколінням молодих і уже далеко не молодих людей, які так і не змогли назвати це місто своїм. Які поїхали, виїхали або померли без права на гідне життя тут, у Стрию, без права на гідне поводження із собою тут, у Стрию, без права на однакові можливості тут, у Стрию.

І зараз не час вдавати, ніби нічого особливого не відбувається, бо таки – відбувається. Зараз можна це змінити, не «правильно» проголосувавши, як від вас хочуть, а проголосувавши за ПРАВИЛЬНОГО.

КОР.: Чому ви не проводите традиційну виборчу кампанію? Я маю на увазі організацію концертів, мітингів, виступів, ярмарок і т.д.

ФИЛИК: Тому що не вважаю це за необхідне імітувати свою потрібність людям лише на час виборів. Я перебував серед людей і з ними ДО і перебуватиму серед них ПІСЛЯ. І робитиму те, що робив, і те, на що є сьогодні суспільний попит – на якісне Правосуддя, на Свободу Слова. Адже саме журналістика не дає мені забути, що у людей є права, а вже адвокатська практика навчила мене ці права захищати.

      КОР.: Як ви гадаєте, чому люди голосують так, як голосують, а потім лікті кусають?

ФИЛИК: Важко сказати… Можливо, тому, що здебільшого доводиться погоджуватися на КоГОСЬ, а не справді обирати КОГоСЬ.

Тут важливо зрозуміти одне: зараз кожен із вас, люди, має ЩОСЬ, і це один із тих випадків, коли це ЩОСЬ є у всіх. Це ЩОСЬ – це ваш ГОЛОС. Це ЩОСЬ – це ваш ВИБІР. Саме за цим ЩОСЬ злітаються сюди зграї народних спасителів, які будуть їздити по ваших вухах, обцільовуватися з поважними, гладити ваші руки, влаштовувати концерти, допомагати школам і лікарням, бо їм дуже потрібне це ваше ЩОСЬ. Ви маєте віддати їм це ЩОСЬ, аби вони мали змогу через 5 років з’явитися знову і допомогти нам, нужденним.

Звучить принизливо чи не так? Це ж і принизливо – проголосуйте за мене, бо вам ЩОСЬ подарував/зробив/дав, а далі вже – без вас. Їдьте собі до Польщі. Чи працюйте тут за мізер. Їм уже не цікаво – бо це ЩОСЬ уже у них, а ви вже НІЩО

Згадайте про це, люди! Але не 22-го, а 21-го липня.

КОР.: Що робитимете, якщо програєте вибори?

ФИЛИК: Це не рулетка, не казино… Я не програю.  Незалежно від результатів цих виборів програшу я не зазнаю, якщо переконаю хоча б сотню, тисячу, десять тисяч, що боротися за це місто, за цей край потрібно, бо воно того варте. І люди того вартують. Бо якщо ти не належиш людям, права називатися депутатом ти не маєш. Якщо ти не служиш закону, права називатись адвокатом ти не маєш. Якщо ти відмовляєшся від свого рідного, то й воно в підсумку відмовиться від тебе.

А далі вибір невеликий – або шукати себе в рубриці «Робота за кордоном», або дивитися в чуже небо…

КОР.: Ваші побажання виборцям – краянам, стрия нам?

ФИЛИК: Люди, якщо ви бачите своє завтра тут, в цих містах, у цій країні – припиніть робити одне і те ж, припиніть наступати на ті ж самі граблі і чекати іншого результату. Адже кожен із вас має ЩОСЬ. Це ЩОСЬ – це ваш голос! Це Щось – це ваш ВИБІР! Це ЩОСЬ – це ваш ШАНС! А цей ШАНС – це Я! Скористайтеся ним 21-го липня! Мудрості вам, земляки!

 

Розмовляв Василь АЛЄКСЄЄВ

Червень30/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України