• Сьогодні: Субота, 16 Жовтня, 2021
Інфо ПС

НАЙВЕЛИЧНІШИЙ АНТИОЛІГАРХ ВИЙШОВ САМ НА СЕБЕ

           Впав останній бастіон. Олігархів повалено. Тепер посадимо мільярд дерев, наробимо тисячу немовлят і переможемо путена.

          Одразу є перша інтрига. Певний громадянин України Володимир Зеленський підпадає під усі критерії олігарха.

          Вступна теза. Не секрет, що поки що в Україні влада є інструментом отримання доходів.

          В особі Зеленського маємо громадянина, наділеного максимальною владою. Він є і головою законодавчої влади. І фактичним керівником уряду. І, як показали останні події, розпорядником судової системи.

Набагато більше Володимиру Зеленському пасував би термін «монарх». Але ми називаємо його просто «громадянин».

          А від сьогодні – маємо підстави назвати «громадянин олігарх Зеленський».

          Нижче я викладу мої суто оціночні судження, які складені на основі відкритих матеріалів ЗМІ і життєвого досвіду.

          Оцінка № 1. Зеленський використовує політичну владу для збільшення капіталів свого оточення. У легенду про бідного царя, у якого багаті слуги, я не вірю.

          Звичайно, особисто громадянин олігарх Зеленський грошей в руки не бере. Зате люди президента контролюють масу державних підприємств, міністерств і відомств. А в цих підприємствах, міністерствах і відомствах, за інформацією ЗМІ, процвітає корупція. За найтаємнішими слухами, з цієї корупції ніби навіть платять надбавки депутатам, звісно не офіційно, а в конвертах. Звичайно, це предмет для дослідження НаЗК, НАБУ та інших кваліфікованих співробітників. Можливо, одного прекрасного дня вони щось накопають.

          Оцінка № 2. Громадянин олігарх Зеленський – контролер ЗМІ. Це стовідсотковий факт. Він контролює засоби масової інформації. Так, громадянин Зеленський – не власник. Але, як казав один мудрий чоловік, головне не володіти, а користуватися. Зеленський впливає на ЗМІ і контролює їх з вигодою для себе і свого оточення.

Не обов’язково впливати фінансово. А ось впливати адміністративно, через лояльну Нацраду з ТБ – це 100% про нашого Зе. Чи ви думаєте, інші олігархи просто так хвалять громадянина олігарха Зеленського в ефірах ТБ?

            З прийняттям цього закону громадянин олігарх Зеленський буде контролювати ЗМІ через закон «про олігархів». Опосередковано, через РНБО, але це все буде він. Якщо, звичайно, РНБО не визнає очевидний факт – він олігарх.

            Оцінка № 3. Зеленський має значну економічну та політичну вагу. Хто посперечається? Одне «Велике будівництво» чого варте.

            Так, він витрачає не свої гроші, а державні. Але вага його від цього не менша. Будь-який олігарх мріє прокручувати державні мільярди і впливати на формування бюджету. Отже, знову все сходиться.

            Оцінка №4. Зеленський фінансує партію «Слуга народу». Офіційно – через бюджетні виплати на користь партії. Так, це не його гроші. Але ніде в законі не написано, що фінансувати повинен «за свої». Там написано просто «фінансує».

            А якщо вірити ЗМІ, то фінансує ще й неофіційно – через розподіл «рибних» посад (в тому числі в наглядових радах), конверти, потоки. Через збереження недоторканними різного роду схем.

            Оцінка № 5. Олігарх (за законом) – не тільки той, хто володіє монополією. А ще й той, хто здійснює контроль над керівництвом монополій і отримує з цього вигоду. І тут у нас є одразу кілька прикладів, як громадянин олігарх Зеленський впливає на: «Укравтодор», НАК «Нафтогаз», «Укрзалізницю». А якщо копати глибше, то і на «Енергоатом», «Центренерго», і ще багато кого.

           А якщо копати дуже глибоко, найбільша монополія – це влада. Монополія на призначення і на розслідування (або їх відсутність). Монополія на Антимонопольний комітет і його бездіяльність. На СБУ, Генпрокуратуру і МВС. На ДАБІ. На всі ті структури, які десятиліттями приносили корупційний дохід. Цього доходу ніби як не існує. Але він – звичайно ж, існує.

          Одних цих аргументів достатньо, щоб називати Володимира Зеленського олігархом. Особливо іронічно те, що ці критерії прописані в його власному законі. Виходить, він просто зобов’язаний отримати статус олігарха. До того ж, першим! Все ж громадянин Зеленський є ще і Президентом країни. А це, як мінімум, потрібно поважати!

          Наступним кроком олігархоборця Зеленського має бути обмеження власного впливу на державу. Перемогти гідру олігархії в зародку!

Ihor Umanskyi

Вересень24/ 2021

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України