• Сьогодні: Четвер, 28 Січня, 2021
Інфо ПС

НАЙЦІННІШИЙ АКТИВ УКРАЇНИ – ЦЕ ЛЮДИ

Сьогодні в списку людей світового рівня, які змінили не тільки певні галузі науки і економіки, а й цілісні системи світоглядів, безліч імен талановитих українців. 

     Це киянин Ігор Сікорський, який побудував перший в світі гелікоптер, засновник вертольотобудування.
Житомирянин Сергій Корольов і одесит Вадим Глушко, по суті, створили космічну галузь в СРСР,
Михайлом Янгелем і Володимиром Челомеєм був створений ракетний щит Радянського Союзу.
Полтавець Федір Піроцький – винахідник першого в світі трамвая на електротязі.
Конструктор авіаційних двигунів Архип Люлька перший в світі розробив конструкцію двоконтурного турбореактивного двигуна, а його двигуни сьогодні встановлені на більшості модифікацій бойових літаків Сухого.
Киянин Гліб Лозинський керував конструкторським бюро, яке сконструювало космічний шатл “Буран”.
Ілля Мечников, один з піонерів наукового вивчення процесу старіння людини.
Георгій Кістяківський – розробник атомної зброї в Лос-Аламосі в 1944-45 роках.
Одесит Георгій Гамов – основоположник «гарячого Всесвіту», який визначив поняття генетичного коду, що формує порядок з’єднання амінокислот в молекулу ДНК.
Ян Кум, який створив WhatsApp, і Макс Левчин, який створив PayPal, і ще сотні інших винахідників, підприємців, кіноакторів, лікарів, вчених зі світовим ім’ям.
Але всі вони досягали значних успіхів і визнання, перебуваючи за межами України.

І сьогодні ми є свідками того, як наші талановиті школярі та студенти, наприклад школяр з Олександрії, який знайшов дешевий спосіб отримання енергії, і молодий киянин, який знайшов можливість знижувати артеріальний тиск, вже вчаться і працюють в США. І швидше за все, там і залишаться, і не тому, що вони не патріоти.

Найцінніший актив – це люди. У сучасному світі, як ніколи раніше, йде справжня війна за таланти. Всі розвинені країни світу давно це зрозуміли, на відміну від нас. Проблема в тому, що у нас (вірніше, у наших правителів) немає розуміння того, що головна роль відведена людині, а не чорнозему, олігархічним договірнякам і патріотичній риториці.

Серед 40 мільйонів жителів України є абсолютно точно сотні талантів, які можуть змінити світ. Важливо знайти і утримати їх тут.

 

Sergey Zelinsky

Серпень10/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України