• Сьогодні: Неділя, Вересень 22, 2019
Інфо ПС

НА ТВОЄ ЖИТЛО НАПАЛИ – СТРІЛЯЙ АБО РІЖ, ОДНИМ СЛОВОМ – ВБИВАЙ НАПАДНИКІВ!

Вбивство при вторгненні в житло не є перевищенням заходів самооборони.

Колегія суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду постановою у справі № 342/538/14-к (провадження № 51-646км18) підтвердила право на позбавлення життя при захисті від нападу осіб, які протиправно вторглися в житло.

Згідно з ч. 5 ст. 36 Кримінального Кодексу незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає, не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення.

Тобто, закон передбачає винятки із загального правила про те, що при необхідній обороні особа, що захищається, повинна додержуватися визначеної межі, завдаючи шкоду посягаючому:

напад озброєної особи,

– напад групи осіб

– протиправне насильницьке вторгнення у житло чи інше приміщення.

У таких випадках шкода, заподіяна особі, яка посягає, не обмежена ніякими межами, аж до позбавлення посягаючого життя.

Червень11/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України