• Сьогодні: Четвер, 21 Січня, 2021
Інфо ПС

НА СТРИЙЩИНІ МОСКОВИТСЬКА ЦЕРКВА «НАКАЗАЛА ДОВГО ЖИТИ»

Нещодавно я повідомляв на своїй сторінці у ФЕЙСБУК про те, що в Сокальському районі, що на Львівщині, всі наявні девять церков Московського патріархату перейшли до новоутвореної Помісної Православної Церкви України. І ось зі Львівщини порадувала українців ще одна приємна новина – усі три церкви УПЦ МП СТРИЙСЬКОГО РАЙОНУ також вийшли з підпорядкування Московському патріархату і влилися в ряди ПЦУ. Останньою це зробила громада села Баня Лисовицька.
Як поінформував Лисовицький сільський голова Микола Магас, 27 лютого ц. р. на парафіяльних зборах церкви Покрови Божої Матері більшістю голосів (усього один голос “проти”) прийнято рішення про перехід релігійної громади з підпорядкування Московського патріархату до Православної Церкви України.
Про це 28 лютого поінформували у прес-службі Стрийської райдержадміністрації.
У повідомленні зазначається, що Баня Лисовицька є малою батьківщиною Героїв АТО Тараса Бруса та Романа Магаса, які віддали своє життя за Україну. Рішення церковної громади про приєднання до Єдиної Помісної, визнаної Константинополем, та вистраждалої багатьма поколіннями українців православної церкви, є свідченням того, що Баня Лисовицька завжди була і залишається українським патріотичним селом.
Загалом на Стрийщині, як зазначав вище, Московська церква перестала існувати, оскільки всі наявні там релігійні громади, які підпорядковувалися УПЦ МП, зокрема, в селах Піщани, Верчани та Баня Лисовицька перейшли до новоутвореної Помісної Церкви України.

ІВАН КАПІТУЛА

Березень06/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України