• Сьогодні: Неділя, 17 Січня, 2021
Інфо ПС

МИ МАЄМО БУДУВАТИ І ШУКАТИ ФОРМИ ДЛЯ НОВОГО НАЦІОНАЛІЗМУ

Партії національного спектру раз у раз терплять поразку. Як це можливо? У нас тліюча війна з сусідом, у нас повсюдно антиукраїнські відверто про-російські телеканали і політики, а населення не бачить у сьогоднішніх націоналістах і їхніх гаслах порятунку чи захисту. Чому?


Бо ніщо і ніхто не стоїть на місці. Націоналістам партійним видається, що час зупинився десь у 1918-1921 роках (УНР), а потім знову почав цокати після 24 серпня 1991 року. Пропагуючи і відстоюючи національну історію, культуру, слід рахуватися з новою реальністю. Ми маємо будувати і шукати форми для нового націоналізму. Бачу його можливим через чітке визначення і усвідомлення більшістю громадян наших національних інтересів. В економіці, у великій політиці, в територіальному самоуправлінні, в освіті… Та навіть розвиток української мови може для всіх різномовних стати частиною усвідомленого національного інтересу. Але за умови…
Для всього цього базово потрібно, щоб будь-які глобальні починання залучали і враховували інтерес більшості громадян. Відчудження. Та, прямо скажемо, прірва між просторікуванням про реформи, які надиктовувала із чужими українському інтересу експертами Наталія Яреско, просто в рази поглиблювали прірву між громадянами і державою. Додуматися обкладати пенсії жебраків податком…ммм…це, м’яко кажучи, антинаціональна руйнівна політика. Або вводити податки на туалети у дачній місцевості. Наш національний інтерес у тому, щоб росли діти і бачили, як ми виморюємо своїх старих?
Потрібне протилежне. Єднання на базових цінностях. Звідси і національний інтерес. Звідси і сучасний націоналізм, який, впевнений, буде об’єднувати навколо себе, а не розкидати старих по могилах, а молодих – по закордонах.

     70 років у СССР вирішували насамперед економічні і технологічні питання – і закінчили повним провалом.  Спочатку базові цінності, інтереси спільноти, а потім економіка. І приклад США тому свідчення. Ми зараз на стадії, на якій американці були у кінці 18 століття. Протестанські общини, що переселялися на нову землю, не для економіки переселялися. Протестанські цінності – основа процвітання США та їхніх національних інтересів.

Тут тонкість – вільна торгівля, вільна економічна поведінка – частина більшого. А саме – вільного релігійного віросповідання, особистої відповідальності за свою долю, любові до науки, освіти, прагматизм. Всі любили гроші, але саме США стала наддержавою. Нам нею не стати. Нам треба хоча б різнолику масу людей об’єднати під спільні інтереси. А це:

1) екологічна безпека 2) здоров’я нації 3) гарна освіта 4) турбота про літніх людей 5) встановлення справедливого судочинства 6) турбота про оборону 7) контроль за правоохоронними органами 8) сприяння багатодітним сім’ям 9) створення благодійних фондів для підтримки талановитої молоді…

 

Віктор ЛЕШИК, журналіст-міжнародник

Серпень28/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України