• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

Можна було б виховувати геніїв, а ми виховуємо рабів, що працюють на зарплату

     Підприємець, блогер та мама двох школярів Леся Поліщук розмірковує, чи можливо мотивувати дитину до навчання  в сучасній шкільній системі. І чому учні частіше щось знають та вміють не завдяки роботі вчителів, а всупереч їй.

Одинадцять років життя, щоб набути комплексів і страху перед начальниками… Щоб зрозуміти, що головне не знати, а дати правильну відповідь. Щоб образ зубрілки і ябеди Лєночки міцно втесали в голову, як зразок правильної дівчинки…

Одинадцять років, з яких виносиш лише те, що тебе дійсно зацікавило і будуєш своє життя так, що послуговуєшся саме тими знаннями. А це від п’яти до двадцяти відсотків програми. А інші відсотки?

Час дитинства і юності, який вже не повернеш, який можна було заповнити дійсно неперевершеними і яскравими спогадами і досвідом.

Можна було б виховувати геніїв. Людей що перфектно роблять те, що їм подобається. А виховуємо нещасних людей, що тупо працюють на зарплату і бояться втратити роботу, тому все що можуть, дати правильну, а не корисну відповідь.


Маємо мільйони тих, хто відмовляється від аналізу, а сприймає як аксіому сказане тими хто вищий, старший чи має владу. І маємо рабів, якими дуже легко керувати. І з дітей своїх робимо таких же рабів.

Я не змогла сьогодні толково пояснити Дмитру, чому він має йти до школи – туди, де йому не цікаво. Щось мимрила, мямлила.
Хотіла сказати: «Ти просто лінуєшся», але згадала, що саме через людські лінощі були зроблені найкорисніші винаходи. Хотіла сказати: «Ти просто нерозумний», але згадала, що коли йому було цікаво – він вивчився читати у чотири роки. Хотіла сказати: «Бо я так сказала», але згадала, що мене саму ці слова вбивали колись.
Тому сказала: «А раптом сьогодні буде щось дуже цікаве, а ти пропустиш. Потім буде прикро, що пропустив».
Пішов. А я сиджу і думаю: а якщо знову буде нецікаво, нудно і страшно за неправильну відповідь?
Вкотре передивилася фільм про фінську систему освіти і мало не плачу.

Невже це так складно? Зробити, щоб людина з дитинства відчувала себе особистістю, бажаною в державі, основою майбутнього держави.

Все, що я знаю і вмію зі школи — завдяки купці людей, вчителів, які ігнорували систему. Розповідали цікаво. Ставились до мене як до особистості. Давали можливість думати і аналізувати.
Можу закластися, що і у вас так само. А комусь же не пощастило мати таких вчителів.

Леся ПОЛІЩУК

Стрий.net

Лютий12/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України