• Сьогодні: Середа, 20 Січня, 2021
Інфо ПС

МОЇ ОЦІНКИ СОБІВАРТОСТІ ВИДОБУТКУ УКРАЇНСЬКОГО ГАЗУ НІЧОГО СПІЛЬНОГО З НАВЕДЕНИМИ ДАНИМИ НЕ МАЮТЬ

Прочитав повідомлення Нафтогазу про собівартість видобутку українського газу і не можу збагнути, звідки її взяли. Виявляється, вона сягає 250 доларів за 1000м³ газу. І це без урахування податків та витрат на транспортування.
Та секрет прихований в унікальній «нафтогазівській» методології підрахунку собівартості. Виявляється, що в розрахунок включено капітальні витрати, які здійснюються один раз і пов’язані з усім обсягом видобутку газу внаслідок цих капітальних вкладень.

У Нафтогазі не знають, що капітальні вкладення враховуються через інструмент амортизації? І щороку це тільки частина, а не весь обсяг вкладень. Бо за їхньою логікою, в ціну перевезення пасажирів у таксі треба було б включати вартість придбання авто.
Для уникнення маніпуляцій іншого роду я не стану озвучувати мої оцінки собівартості видобутку українського газу. Скажу лише – нічого спільного з наведеними даними вони не мають. Далеко не мають!

 

Віктор Пинзеник

Січень23/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України