• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

МОЛОДІ АКТИВІСТИ – НАЙПОТУЖНІША РУШІЙНА СИЛА

Богдан Гаврилишин у власних висловах

prapor8

«Гроші для мене ніколи не були великою цінністю.  Ділитися завжди приємніше, ніж отримувати».

«Батько ніколи не перевіряв моє шкільне домашнє завдання, сказавши одного разу: «Бог дав тобі талант — використай його!» Він знав багато приказок і часто їх повторював. Наприклад, що брехнею можна дійти до кінця світу, але назад уже не повернутися. Ось вона — школа життя. Коли люди передають знання з покоління в покоління. І не треба повчати — необхідно створити ситуацію, в якій дитина сама навчиться. Приклад батьків — от що важливо».

«Освіта — дуже важлива частина процесу формування еліти, але ж у нас її фактично просто нема. Вона має брати на себе відповідальність перед людьми, а не перерозподіляти багатства нації і боротися за привілеї. Еліту можна виховати, проте сумніваюся, що можна перевиховати існуючу».

«Нові гетьмани нам зовсім не потрібні — їх більш ніж достатньо в історії. В Україні завжди було занадто багато отаманів і мало козаків. Ця історична тенденція триває».

«Ющенка я знаю з 1993-го року, ми були приятелями. І коли він був прем’єром, ми з ним спілкувались. Я думаю, четверо «друзів» обсіли його і фактично стали всім управляти. Тому-то він ніби втратив здоровий глузд у своїх рішеннях. Раніше я просто телефонував у його приймальну, передавали трубку… А тут треба було дзвонити в офіс Олександра Третьякова. Тоді я зрозумів, що більше не зможу давати поради».

«Ці люди, на самій верхівці, жоден із них не знає англійської мови. Це унеможливлює встановлення більш близьких стосунків із людьми їхнього рівня – з прем’єрами чи президентами – за кордоном. Тому що через перекладача це не так легко».

«Янукович знав, що мало знає, і готовий був у той час повчитися. І це був один його позитив. А другий позитив був у тому, що він, будучи губернатором Донецької області, не дозволяв жодних російських інвестицій. Він хотів там бути хазяїном. Про це, може, багатьом не відомо».

«Україна повинна мати федеративну структуру, чи навіть конфедерацію. Думаю, якби люди в різних областях могли б обирати свій шлях і відповідати за це, — вони захотіли б бути однозначно частиною України. Бо якби були частиною Російської Федерації, то мали б слухатися того, хто нагорі. Для мене це спосіб подолати нинішню різницю між регіонами. А коли люди навчаться жити за цими правилами — швидко зрозуміють, що так краще».

«Вважаю, що у нашого народу дуже здорове коріння, а от верхівка трішки зогнила. Проте, я оптиміст. Знаю, що в майбутньому Україна обов’язково опиниться в числі ефективних країн. Років через 15. Впевнений. Скажу більше: до того часу Російська Федерація зникне. Мої прогнози збуваються. Наприклад, у 1980 році я видав книгу «До ефективних суспільств. Шляхи в майбутнє». Вивчив 12 держав, прикинув, що слід змінити, щоб ці країни стали більш ефективними. І спрогнозував їхнє майбутнє без реформ. Так передрік розпад СССР. Тоді всі спеціалісти-совєтологи вважали мене не при своєму розумі. Але я вже у 1988-му повернувся на батьківщину, щоб допомогти їй — знав, що Україна стане незалежною державою.

Ще один момент. У 1952 році я побував на всесвітній асамблеї молоді в Сенегалі, тодішній французькій колонії. Повернувшись у Канаду, зробив у доповіді прогноз про те, що через одне покоління ці колонії стануть незалежними державами. Мене освистали. Я дійсно «помилився»: це сталося всього-навсього через десять років. Іще тоді я зрозумів, що змінювати країну мають молоді активісти. Вони — найпотужніша рушійна сила».

Жовтень26/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України