• Сьогодні: Четвер, 24 Червня, 2021
Інфо ПС

МІСТУ З ЦІЄЮ ВЛАДОЮ ЗАЛИШИЛОСЯ НЕДОВГО

Все, що ви, хлопці, збудували у Стрию за 30 років, – це великий, просторий, дорогий, коштовний цвинтар.

Ми часто на щось нарікаємо і просимо когось змінити ситуацію, не зауважуючи, що, можливо, ця ситуація є й для того, аби змінилися ми. Змінилися і зрозуміли, що шукати майбутнього в будинку престарілих те ж саме, що оплакувати розвал Союзу. Хоча і таких тут, в Стрию, досі не бракує.

Ми не помічаємо, як старіє це місто і немає кому платити за рахунками. Влада як вічний борг перед людиною стала вічним тягарем для тієї людини.

Знаєте, коли на все дивишся очима потреби інших, привабливість тієї самої влади зникає. І з’являється питання, а точніше багато питань… Звідки прийде нове дихання цього міста? Хто відродить віру в нього? Я не знаю. Так само, як не можу сказати, скільки залишилося бути цій владі у місті. Проте можу впевнено заявити, що місту з цією владою залишилося недовго. Чому так – поясню.

Знаєте, багатіти на комуналці у Стрию вже давно не гріх. Це нова стрийська релігія: кради, стели, латай – підеш у рай. А от коли починають тирити, вибачте, в лікарнях і школах – це вже атеїсти. І тут ніякий піст, молитви і поклони у високих суддівських і прокурорських кабінетах не допоможуть. Відповідати доведеться перед прийдешніми поколіннями – перед нашими дітьми і внуками. Вони спитають. Спитають за тих, кого не вилікували і не навчили. За тих, у кого забрали і кому не дали. За тих, кого посадили і кого не врятували. За тих, хто спився і загубився. За всіх. Адже саме вони, саме ці діти, коли ви постукаєте – а ви обов’язково постукаєте в двері нового міста – вам не відчинять. Не відчинять, бо все, що ви, хлопці, для них збудували у Стрию за 30 років, – це великий, просторий, дорогий, коштовний цвинтар.

 

Олег ФИЛИК

Травень06/ 2020

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України