• Сьогодні: П’ятниця, 14 Травня, 2021
Інфо ПС

МІСТО СТРИЙ МОЖНА ЦІНУВАТИ ЛИШЕ ТОДІ, КОЛИ МАЄШ ЗМОГУ НИМ КОРИСТУВАТИСЯ. А ПОКИ ВОНО КОРИСТУЄТЬСЯ НАМИ…

Вся історія незалежного Стрия свідчить про те, що навіть найкращі політичні програми і соціальні теорії чи ініціативи терпіли крах від егоїзму, жадібності, захланності кількох – ну зовсім небагатьох – людей.

Там, де місто втратило свій міщанський культ, квітне такий собі «культ простоти». «Будь простішим – і до тебе Стрияни потягнуться», – повчають нас, малих, 13 тисяч пенсіонерів у Стрию, а молодь лише кліпає очима.   Бо для молоді їхні настанови – вища мудрість.

Вона не відчуває принципової різниці між простотою і ясністю.

Вона не знає, що ясність ніколи не досягається через простоту. Що простота – найзліший і найпідступніший ворог ясності. Простотою намагаються виправдати власну нікчемність. Типу, я не маю життєвих досягнень, але я простий і прозорий. Рівний серед рівних і правильний серед правильних. Голосую – як треба, мовчу – коли треба, роблю – що потрібно.

«Чиновник вимагає до себе поваги!» – голосить черговий сивочолий бурчун. Цю формулу він всмоктав не з молоком матері, а з брудною водичкою пострадянської освіти, в її підручниках, де марксистську казуїстику змішали з густою хуторянщиною та літературними вигадками.

Молодь має право висувати претензії до всього сущого, але – не дай, Боже! – до міста. Міста, що є по суті заповідником, бо в заповіднику не називають винних – там всі недоторканні, бо занесені до «Червоної», тому що простота боїться правильного називання. Адже воно є першим кроком до ясності. Ясності того, що місто Стрий можна цінувати лише тоді, коли маєш змогу ним користуватися.

А тепер нехай кожен, я наголошую – кожен, без свинячої душі, ослячого розуму і собачої совісті, покладе руку на серце і чесно, принаймні перед собою, визнає, що користуємося…

Але, насправді, не ми, а – нами…

Олег ФИЛИК, депутат Стрийської міської ради

Серпень27/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України