Принаймні, так пишуть Форпост і ГалІнфо, додаючи коротку історичну довідку.
Перша згадка про Стрий датується 1385 роком. Вже тоді місто згадується як центр волості. У 1431 році місто отримує Магдебурзьке право. Значне зростання Стрия відбувалося у другій половині XVII століття, сприяв розвиткові міста колишній стрийський староста, а пізніше король Речі Посполитої Ян Собєський. У ті часи місто носило титул «Вільного королівського міста».
Після Першого поділу Польщі місто відійшло до Імперії Габсбургів, згодом Австро-Угорська імперія. З початком Першої світової війни Стрий стає місцем народження легіону Українських січових стрільців. У 1920–1930-их роках Стрий був одним із найактивніших осередків УВО й ОУН. В середині XIX століття місто перетворилося на значний залізничний та газопромисловий центр, що сприяло швидкому розвитку міста. За Пактом Молотова—Ріббентропа 1939 року Стрий анексований Радянським Союзом.
14 березня 1990 року у Стрию, першому з українських міст, підняли національний символ — прапор України.
Сьогодні, 4 червня, у Стрию відбуваються урочистості з нагоди Дня міста, стверджують Форпост і ГалІнфо. Правда, жоден стрийський сайт, навіть офіційний сайт міської ради про це ні словом не згадують. Навіть традиційного привітання міського голови немає! Я вже не кажу про вітання відомих земляків… Та й самі стрияни нічого про святкові заходи не знають. Як ніде нічого немає про програму свята…
Можливо, в мерії цілком слушно вирішили, що святкувати нині недоцільно: як-ніяк у країні – війна, щодня гинуть наші хлопці, захищаючи українську землю від путлєрівців, а, крім того – ще й світлої пам’яті Блаженніший кардинал Любомир Гузар пішов із життя… Тож про які урочистості може йти мова?
І все ж, якщо комусь вдалося побувати на цих урочистостях, то просимо поділитися своїми враженнями з нами. Будемо вдячні.
Василь АЛЄКСЄЄВ
Коментарs: